Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Podlaskie: 1 osoba hospitalizowana a 5 objętych kwarantanną w związku z koronawirusem

Główne zdjęcie
Zakaz odwiedzin w szpitalu w Łomży ze względu na koronawirusa

Jedna osoba hospitalizowana a 5 jest objętych kwarantanną w związku z zagrożeniem wystąpienia koronawirusa. 228 osób w Podlaskiem jest pod nadzorem epidemiologicznym.

W naszym regionie jest osiem oddziałów zakaźnych, do których mają trafiać pacjenci z podejrzeniem koronawirusa. Rzecznik wojewody podlaskiego Anna Dzierszko nie podaje, w którym szpitalu jest hospitalizowany pacjent w związku z podejrzeniem zakażenia. Nie wiadomo też mieszkańców jakich miejscowości dotyczy kwarantanna domowa. Chodzi o to - jak mówi Anna Dziereszko - by zapewnić tym osobom względny spokój.

Kwarantanna oznacza zakaz wychodzenia z domu i odizolowanie od innych ludzi. Dotyczy osób zdrowych, które miały potwierdzony kontakt z osobą, która mogła być chora, czy mogła mieć objawy lub objawy choroby mogą się jeszcze pojawić w ciągu 14 dni. Kwarantanna domowa trwa dwa tygodnia. Jeśli w tym czasie wystąpią objawy choroby, natychmiast musi trafić na oddział zakaźny.

Nadzór epidemiologiczny jest lżejszą formą zapobiegania rozprzestrzeniania choroby. Podlegają mu osoby zdrowe, które wróciły z rejonów, gdzie występuje wirus, ale nie kontaktowały się i nie ma u nich podejrzenia kontaktu z osobą zarażoną. Osoby te muszą systematycznie mierzyć temperaturę i być w stałym kontakcie z Sanepidem.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę