Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Walka przed koronawirusem

W sobotę w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży ma odbyć się gala bokserska Knockout Boxing Night X. W walce wieczoru Artur Szpilka zmierzy się z Ukraińcem Sergiejem Radczenko. Prezydent Mariusz Chrzanowski z budżetu miasta wydał na nią 40 tysięcy zł. Póki co nie wiadomo czy miejskie spółki MPEC i MPWiK, które wraz z prezydentem współfinansowały organizowaną w lutym galę MMA, także podpisały umowy z organizatorem gali boksu. Ratusz po informacje odsyła do prezesów spółek, a ci milczą. Tymczasem do ratusza dotarło pismo od Wojewody Podlaskiego z prośbą „o rozważenie możliwości przeprowadzenia imprez, zgromadzeń bez udziału publiczności lub przesunięciu terminu imprez, wydarzeń i zgromadzeń na inny termin.”

Pismo wojewody podlaskiego ma związek z rozprzestrzenianiem się na świecie i w Europie koronawirusa. Bogdan Paszkowski skierował je do prezydentów, burmistrzów i wójtów wszystkich miast i gmin województwa podlaskiego.
- Biorąc pod uwagę zalecenia Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące informowania o odbywających się imprezach masowych (zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych), wydarzeniach nie mających charakteru imprez masowych i zgromadzeniach, zwracam się do Państwa o podjęcie wszelkich środków ostrożności pozwalających zminimalizować zagrożenie jakie może wystąpić podczas wyżej wymienionych wydarzeń – napisał wojewoda prosząc o analizę wydanych bądź przygotowywanych decyzji pod kątem oceny ryzyka, celem zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego uczestnikom. - W przypadku gdy planowane imprezy mają charakter o zasięgu międzynarodowym można spodziewać się przyjazdu osób z miejsc występowania znacznej liczby przypadków zachorowań na Covid-19. Istnieje więc realne, wysokie prawdopodobieństwo niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wirusa wśród uczestników imprezy. Należy podkreślić, że tak wielka liczba osób w wyniku kontaktu z potencjalnymi nosicielami wirusa może ulec zainfekowaniu, a po zakończeniu imprezy sama może stać się źródłem jego rozprzestrzeniania w miejscu zamieszkania. W związku z powyższym proszę o rozważenie możliwości przeprowadzenia imprez, zgromadzeń bez udziału publiczności lub przesunięciu terminu imprez, wydarzeń i zgromadzeń na inny termin – napisał wojewoda Paszkowski. 

Samorządowcy mają przesyłać do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego PUW w Białymstoku informacji o tego typu wydarzeniach „z uwzględnieniem informacji o udziale przedstawicieli z krajów/regionów w których występuje znaczna liczba zachorowań na COYID-19.” 

Grzegorz Daniluk kierownik, Kancelaria Prezydenta Miasta przekazał, że władze miasta są w stałym kontakcie z grupą KnockOut Promotions i Podlaskim Urzędem Wojewódzkim.
- W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy od organizatorów pełną listę zawodników z krajów zagranicznych, którzy wystąpią podczas gali Knockout Boxing Night X. Informacje te zostały przekazane wojewodzie - zapewnia Daniluk dodając, że Grupa KnockOut Promotions dysponuje pozwoleniem na organizację imprezy masowej, zaopiniowaną między innymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łomży.

Podczas Gali KNOCKOUT BOXING NIGHT 10 w Łomży zmierzyć ma się 20 zawodników. Najciekawsza ma być „walka wieczoru” Artura Szpilka vs. Siergiej Radczenko. Pojedynek w wadze junior ciężkiej, do której po latach powrócił Artur Szpilka zakontraktowany jest na 10 rund. 

Poza nimi w ringu spotkają się także: 

 • Fiodor Czerkaszyn vs. Patrick Mendy (limit umowny 74 kg, 10 rund)
 • Paweł Stępień vs. Geard Ajetović (półciężka, 8 rund)
 • Przemysław Zyśk vs. Wasyl Kurasow (limit umowny 71 kg, 8 rund)
 • Kamil Bednarek vs. Iwan Muraszkin (super średnia, 6 rund)
 • Łukasz Różański vs. Eriks Kalasnikovs (ciężka, 6 rund)
 • Serhi Huk vs. Krzysztof Rogowski (lekka, 4 rundy)
 • Bartłomiej Szczęsny vs. Przemysław Binienda (junior ciężka, 4 rundy)

Bokserska gala ma być transmitowana na antenie TVP Sport, a walka wieczoru również w TVP 1.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę