Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Piętrowy garaż na skwerku

Główne zdjęcie
Google Street View. Obraz z maja 2012 roku - wówczas na skwerku na którym miałby powstać piętowy parking był jeszcze placyk zabaw.

Ma mieć ponad 50 metrów długości i 16 szerokości. Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej proponuje budowę dwupiętrowego garażu przy ul. Władysława Broniewskiego. Miałby stanąć na zielonym skwerku vis a vis jednego z najdłuższych bloków w mieście. - Wydaje mi się, że to dobre posunięcie - mówi Wojciech Michalak, prezes ŁSM podkreślając, że w Łomży szybko przybywa samochodów, a na osiedlach bloków nie ma już zbytnio gdzie budować nowych parkingów.

plan umiejscowienia garażu
plan umiejscowienia garażu
Widok garażu
Widok garażu

Dwukondygnacyjny budynek garażu na 68 samochodów miałby stanąć vis a vis bloku Broniewskiego 1 i tuż obok bloków Słowackiego 8, 9 i 11.  Jest tak zielony skwer, na którym przed laty był niewielki plac zabaw. Prezes ŁSM twierdzi, że potrzeba budowy w tym regionie nowych miejsc parkingowych była zgłaszana podczas corocznych zebrań jakie administracja spółdzielni organizuje z mieszkańcami. 
- Kiedyś był liczony jedne samochód na mieszkanie, a teraz często są dwa albo i trzy – mówi prezes Michalak przywołując podawane przez nas niedawno dane wskazujące, że w Łomży zarejestrowanych jest już blisko 44 tysiące pojazdów. (zobacz: Zapchane parkingi
Przekonuje, że budowa parkingu dwupoziomowego byłaby lepsza nie tylko dlatego, że udałoby się tam zmieścić dwa razy więcej aut, ale także dlatego, że koszty nie obciążyłyby wszystkich członków spółdzielni. Zaplanowane w nowym garażu miejsca postojowe zainteresowani mieszkańcy mogliby wykupić pokrywając koszty budowy. 
- Gdybyśmy zrobili tam zwykły parking wszelkie koszty, łącznie z przebudową znajdujących się tam instalacji musiałby zostać pokryte z funduszu remontowego spółdzielni – tłumaczy prezes Michalak.
Póki co jest tylko koncepcja. Pomysł budowy garażu władze spółdzielni chcą przekonsultować z mieszkańcami pobliskich bloków. 
- Zarząd spółdzielni nie jest od walki z mieszkańcami. Wydaje nam się, że to dobre rozwiązanie i chcemy do tego przekonywać – mówił prezes Michalak.    
Spotkanie informacyjne poświęcone omówieniu zakresu planowanej inwestycji związanej z budową garażu ma odbyć się w środę (26 lutego 2020r.) o godzinie 17:00 w sali stołówki Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ulicy Władysława Reymonta 9 w Łomży.  Rysunki jak mógłby on wyglądać, oraz mapę z lokalizacją, zaprezentowano na stronie internetowej ŁSM.  
- Jeśli mieszkańcy będą zainteresowani, to będziemy podejmować działania związane z opracowniem dokumentracji i zdobywaniem wszelkich wymaganych prawem zezwoleń. Myślę, że w tym roku moglibyśmy je zdobyć, ale sama budowa byłaby możliwa najwcześniej w 2021 roku - dodaje Wojciech Michalak.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę