Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Płacił za zakupy znalezioną karta płatniczą, ma odpowiadać za kradzież z włamaniem

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przywłaszczenie znalezionej karty płatniczej. Przy jej użyciu 33-latek zrobił zakupy w kilku sklepach w Łomży. Został oskarżony o kradzież z włamaniem, za co grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

O sprawie informuje Komenda Miejska Policji. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna miał znaleźć kartę na chodniku, następnie użył jej przy 10 transakcjach bezgotówkowych robiąc zakupy w sklepach spożywczo-przemysłowych na łączną kwotę blisko 290 zł. Cztery kolejne próby zakupów nie powiodły się, ze względu na zablokowanie karty. Zebrane przez śledczych dowody, pozwoliły na zatrzymanie 33-latka, który bezprawnie używał karty. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty przywłaszczenia karty płatniczej i przy jej użyciu włamania na konto, z którego opłacane były zakupy. Mężczyzna stanie przed sądem za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.  

Policjanci radzą: W przypadku utraty karty płatniczej, należy jak najszybciej zgłosić ten fakt do swojego banku, który zablokuje możliwość jej użycia. Można to zrobić osobiście, korzystając z odpowiedniej aplikacji mobilnej czy też infolinii banku. Gdy okaże się, że przed poinformowaniem banku o zgubieniu karty, ktoś dokonał przy jej użyciu transakcji, skontaktuj się z Policją.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę