Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Po jednym SMS straciła 3 tys. zł

Wczoraj, do Komendy Miejskiej Policji w Łomży zgłosiła się kobieta, która poinformowała policjantów, że została oszukana. Jak ustalili funkcjonariusze zgłaszająca otrzymała sms-a z informacją, że ma uregulować zadłużenie w wysokości 0,88 złotych. W wiadomości tej znajdował się również link do strony internetowej banku, który miał ułatwić spłatę zadłużenia. Kobieta kliknęła w link zawarty w sms-ie i natychmiast została przekierowana na stronę umożliwiającą zalogowanie się do konta bankowego. Po wykonaniu płatności była przekonana, że spłaciła zaległość. Wkrótce okazało się, że zamiast kwoty 0,88 złotych z jej konta zniknęło prawie 3 tysiące złotych.

Policjanci ostrzegają i apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności po otrzymaniu wiadomości mailowej czy sms z informacją o spłacie zadłużenia.
- Uważaj, bo to kolejny sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy - podkreśla Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - W ten sposób nieuprawnione osoby mogą wyciągnąć hasła do aplikacji bankowych i przejąć kontrolę nad kontem bankowym. Aby uniknąć problemów należy uważnie czytać wszystkie otrzymywane wiadomości, a przede wszystkim nie „klikać” w podejrzane linki, szczególnie jeśli prowadzą do systemów elektronicznych płatności. Zwracajmy szczegółną uwagę na certyfikaty bezpieczeństwa takich stron (witryn), które najczęśćiej ukryte są pod ikonką "kłódki". 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę