Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Jak przygotować się do podróży samolotem?

Podróżowanie samolotem to najbezpieczniejszy i najszybszy sposób transportu, jaką ludzkość do tej pory wymyśliła. Statystycznie generuje najmniej wypadków, dlatego jest bardzo chętnie wybierana przez pasażerów na całym świecie. Pozwala też wybrać się na szybki wypad do jednej z europejskich stolic. Dzięki tanim liniom lotniczym podróżowanie po egzotycznych zakątkach świata stało się zdecydowanie bardzie, bez konieczności brania dodatkowego urlopu. Z każdym rokiem komercyjny transport lotniczy staje się coraz bardziej dostępny dla szerokiego grona odbiorców. W 2020 roku podróżowanie samolotem stało się dużo tańsze niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście lat temu. Sprawdź, jak dobrze przygotować się do podróży samolotem.

Kwestia numer 1: dojazd na lotnisko i powrót do domu

Jeżeli przymierzasz się do zagranicznego wyjazdu na kilka lub kilkanaście dni, wielce prawdopodobne jest to, że na lotnisko dojedziesz własnym autem. To zdecydowanie najwygodniejszy sposób na przetransportowanie siebie i ciężkiej walizki. Niestety, nie zawsze masz taką możliwość, aby Twoje auto mógł bezpiecznie odwieźć do domu ktoś z rodziny lub przyjaciół. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie parking Okęcie. Dzięki niemu wygodnie pozostawisz samochód w zarezerwowanym przez siebie uprzednio miejscu, a po powrocie spokojnie odbierzesz, by wrócić nim do domu. Parking Okęcie oferuje szereg praktycznych usług, a z każdą możesz bliżej się zapoznać, wchodząc na stronę internetową www.startparking.pl. Parking Okęcie to świetny wybór nie tylko dla singli, którzy cenią sobie samodzielność i możliwość częstego podróżowania do egzotycznych miejsc, ale również dobra opcja dla tych osób, których najbliżsi mieszkają w miejscach znacznie oddalonych od Warszawy.

Kwestia numer 2: sprawne spakowanie walizki

Czy wiesz, co możesz wnieść na pokład samolotu? Masz prawo wnieść na pokład pojemniki o transparentnych ściankach (każdy z nich nie może mieć pojemności większej niż 100 ml). Zasada ta dotyczy każdej płynnych substancji. Tego typu produkty muszą zmieścić się w jeden woreczek foliowy (koniecznie przezroczysty) o pojemności maksymalnie 1 litra (wielkość takiego woreczka to około 20 x 10 cm). Powinien być on zamykany na zamek błyskawiczny. Na każdą osobę przysługuje tylko jeden tego typu woreczek. Nie tylko pojemniki na kosmetyki, ale także woreczki bez problemu możesz kupić w sklepach stacjonarnych oraz w internetowych drogeriach. Zamiast pełnowymiarowych produktów lepiej postawić na minikosmetyki, które szybko zużyjesz, a opakowanie wyrzucisz podczas wyjazdu. To zdecydowanie wygodne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o pakowanie ubrań pamiętaj, że najłatwiej stworzyć gotowe stylizacje, które będziesz mogła swobodnie nosić w czasie całego wyjazdu. Nie będziesz musiała tracić urlopu na rozważanie, czy góra pasuje do dołu. Jeśli zaś chodzi o obuwie, warto umieścić je w plastikowych torbach wielorazowego użytku, dzięki którym nie zabrudzisz reszty bagażu. Gdy wybierasz się w rejony z kamienistymi plażami, nie zapomnij o butach do pływania.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę