Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zapaliło się i...

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Trzy razy do pożarów wyjeżdżali w ciągu ostatnich 12 godzin łomżyńscy strażacy. Paliło się w Łomży przy ul. Zielonej i Wesołej oraz w Gaci. Nie ma osób poszkodowanych, ani większych straty, ale właściciele mogą mówić o szczęściu. Wybitnie „szczęśliwy” był pożar kosza na śmieci w domu przy ul. Zielonej.

Do tego zdarzenia doszło w niedziele wczesne popołudnie. Ogień pojawił się w koszu na śmieci ustawionym pod zlewem w kuchni domu jednorodzinnego. Niestety wówczas w domu nie było nikogo. Gdy właścicielka wróciła w dom wypełniony był dymem dlatego natychmiast wezwała straż pożarną. Jak przekazuje brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP, gdy strażacy dotarli na miejsce zdarzenia pożaru już nie było. Okazało się, że płomienie ognia w koszu na śmieci rozszczelniły znajdujący się nad nią syfon zlewu, z którego wyciekająca woda skutecznie ugasiła pożar... Strażacy podkreślają, że zdarzenie mogło być bardzo niebezpieczne. Tuż obok znajdowała się  butla z gazem.

Do kolejnego pożaru doszło około godzin 21.30 w podłomżyńskiej Gaci. Pierwsi na miejscu byli policjanci, którzy pojechali do Gaci na zupełnie inną interwencję. Widząc płomienie ognia wydobywające z komina domu jednorodzinnego obudzili jego mieszkańców. Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży w domu były cztery osoby, w tym jedno dziecko. Mieszkańcy zostali ewakuowani na zewnątrz, ale szcześliwie nic im się nie stało i nie potrzebowali pomocy medycznej.  Wezwani na miejsce strażacy stwierdzili pożar sadzy w kominie. Szybko został on ugaszony, a sprawdzenie kamerą termowizyjną potwierdziło, że nie wyszedł poza obręb komian. Noc mieszkańcy domu spędzili u sąsiadów.  

Tuż po północy strażacy zostali wezwali do pożaru drewnianego domu przy ul. Wesołej w Łomży. Ogień objął około 3 m2 powierzchni w budynku, który nie był zamieszkały. Strażacy przeszukali wszystkie jego pomieszczenia, ale nikogo w nich nie znaleźli. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę