Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Niższe nagrody miejskich urzędników

O blisko połowę mniej niż niż rok wcześniej, wyniosła pula środków jakie w ramach nagród otrzymali w 2019 roku urzędnicy ratusza. Prezydent zaoszczędził także na nagrodach dla kierowników i dyrektorów miejskich jednostek. Otrzymało je tylko 9 z nich, a najwyższe dwie wynosiły „tylko” po 5 tysięcy złotych.

Od 2018 roku prezydent Mariusz Chrzanowski przywrócił w ratuszu zlikwidowane przez poprzedniego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego obowiązkowe nagrody dla wszystkich urzędników. Są one wypłacane z okazji przypadającego pod koniec maja Dnia Samorządu Terytorialnego. W ubiegłym roku 248 pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży otrzymało wówczas po 400 zł brutto.
To nie były jedyne nagrody na jakie mogli liczyć pracownicy ratusza, ale z przedstawionych przez Łukasza Czecha informacji wynika, że były one znacząco niższe niż w poprzednim roku, gdy pula wypłaconych nagród przekroczyła 420 tys. zł. W 2019 roku było to niespełna 214 tys. zł.
- W grudniu 2019 roku nagrodę otrzymało 9 pracowników Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności na łączną 22.200 zł. Środki pochodziły z dotacji celowej otrzymanej z budżetu państwa na zadania bieżące z zakresu administracji rządowej oraz inne zadania zlecone ustawowe realizowane przez powiat. Ponadto w ciągu roku 54 osoby otrzymały nagrody w łącznej wysokości 92.400 zł – podał Czech wskazując, że te nagrody były w związku z wykonywaniem dodatkowych zadań związanych z kontrolą szkół i innymi kontrolami, obroną cywilną, realizacją projektów unijnych, ukończeniem studiów podyplomowych, prowadzoną inwentaryzacją, czy za zastępstwa.
Bez wliczania nagród z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, średnia wysokość nagród wypłaconych w 2019 r. naczelnikom i kierownikom w ratuszu wyniosła 2527 zł, inspektorom i podinspektorom 1789 zł, a osobom zatrudnionym na stanowiskach pomocniczych i obsługi 1373 zł.
Okazuje się, że znacznie mniej niż w 2018 roku prezydent dał na nagrody dla dyrektorów miejskich jednostek i zakładów budżetowych. Na liście nagrodzonych jest znacznie mniej osób, a kwoty nagród są niższe. 
Okazuje się, że najwyższe nagrody po 5 tys. zł otrzymali: Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji „za szczególne osiągnięcia”, oraz Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, za nagrodę FRYDERYKA 2019 w kategorii Album Roku.
Nieco niższą nagrodę – 4 tys. zł – otrzymała Krystyna Sobocińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Nagroda została przyznana „za całokształt pracy w związku z odejściem na emeryturę”.
Wśród dyrektorów placówek innych niż szkoły nagrodę w ubiegłym roku otrzymał jeszcze tylko Andrzej Modzelewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. On „za szczególne osiągnięcia” otrzymał 2000 zł. 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody po 2700 zł otrzymali dyrektorzy:
1. Grażyna Kowalewska – dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 14,
2. Janina Szenk-Leszczyńska - dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 15,
3. Krystyna Kamińska – dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1,
4. Artur Ciborowski – dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4,
5. Jacek Pogorzelski – dyrektor Bursy Szkolnej Nr 1.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę