Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wiceprzewodniczący Kołakowski

Główne zdjęcie
Poseł Lech Kołakowski

Poseł Lech Kołakowski został powołany na funkcję wiceprzewodniczącego sejmowej Komisji do Spraw Unii Europejskiej (SUE). Komisja liczy 43 posłów. Do zakresu jej działania należą sprawy związane z członkostwem Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej. Poseł Kołakowski przekonuje, że zasiadanie w jej prezydium daje większe możliwości oddziaływania na sprawy związane z budową infrastruktury, która w ogromnej części powstanie przy wsparciu środkami unijnymi.

Poseł Lech Kołakowski w Sejmie zasiada od 2005 roku, a od 2006 roku jest członkiem sejmowej Komisji  do Spraw Unii Europejskiej. W poprzedniej kadencji Sejmu Kołakowski był jej wiceprzewodniczącym i przewodniczącym powołanej przez Podkomisji stałej SUE do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. 
- Pełniąc funkcje we władzach Komisji mam większą siłę polityczną forsowania projektów potrzebnych dla regionu – mówi poseł Kołakowski, wspominając dezyderat jaki przyjęła Podkomisja po obradach w Łomży w czerwcu 2016 roku, dotyczący zabezpieczenia środków na realizację drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) na odcinku Ostrów Mazowiecka – Szczuczyn. - Realizacja Via Baltica, budowa przebiegającego w okolicy Łomży gazociągu Polska – Litwa w dużej części są finansowane z środków unijnych. Także Kolej Warszawsko-Mazurska przez Łomżę, planowana jako jedna ze szprych do Centralnego Portu Komunikacyjnego, w znaczącym stopniu budowana będzie ze środków UE – dodaje poseł, przypominając, że rządowa decyzja o wpisaniu Łomży w jej przebieg, została ogłoszona w kwietniu 2019 roku podczas posiedzenia w Łomży Podkomisji stałej SUE do spraw wykorzystania środków pochodzących z Unii Europejskiej. - Dzięki byciu w prezydium tej Komisji i szefowaniu Podkomisji, udało się nam wszystkim, przy pomocy wielu życzliwych osób, to osiągnąć. W tej kadencji Sejmu będę chciał monitorować budowę Via Baltica, jak również aktywnie wpływać na tworzenie aktów prawnych związanych z przygotowaniem budowy kolei – zapowiada poseł Kołakowski.

W poprzedniej kadencji Sejmu, pełniąc funkcję wiceprzewodniczącego Komisji SUE poseł Lech Kołakowski około 20 razy reprezentował Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podczas posiedzeń  przewodniczących Komisji parlamentów państw członkowskich Unii Europejskiej. Na kilku takich międzynarodowych spotkaniach poseł Kołakowski przewodniczył polskiej delegacji.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę