Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@

Połączy Łomżę z Białymstokiem

Główne zdjęcie
Droga wojewódzka nr 679 Łomża - Mężenin

Otrzymanie w najbliższym czasie decyzji ZRID, czyli administracyjnego pozwolenia na przebudowę drogi do Mężenina, zapowiadał Józef Sulima, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Droga do Mężenina to droga wojewódzka nr 679. Koszt jej remontu przed rokiem szacowany był na ponad 200 milionów złotych. - Te pieniądze na pewno znajdziemy, to moja w tym głowa - mówił Marek Olbryś, odpowiedzialny za inwestycje drogowe wicemarszałek województwa podlaskiego. Remont tej drogi miałby zacząć się w 2021 r. i potrwać trzy - cztery lata.

O planach gruntownego remontu drogi wojewódzkiej nr 679 mówi się od kilku lat. PZDW pod koniec 2018 roku odebrał od wykonawcy dokumentację na remont odcinka do skrzyżowania z drogą krajową nr 63 Łomża – Zambrów, aż do połączenia z ekspresową S8 w okolicach Mężenina. To ponad 30 km drogi, której jezdnia po remoncie miałaby mieć co najmniej 7 metrów szerokości. Gdy droga została wyremontowana, mieszkańcy Łomży jeżdżących do Białegostoku, mogli by z niej korzystać zamiast z drogi krajowej nr 64 Łomża – Piątnica – Jeżewo. 
- To jedna z ważniejszych dróg dla Łomży, która będzie łączyła Łomżę z Białymstokiem. To najbliższa trasa z Łomży do Białegostoku z tej strony, z osiedla Południe. Bardzo dużo ludzi z Łomży pracuje w Białymstoku i odwrotnie, ale to są też Rutki, są inne miejscowości duże, ważne po tej trasie i one czekają na tę drogę – mówi wicemarszałek Marek Olbryś zapowiadając rozpoczęcie prac od 2021 roku.  
Na początku 2019 roku drogowcy z PZDW szacowali wartość robót budowlanych na ok. 225 mln zł brutto. 
- Te pieniądze na pewno znajdziemy, to moja w tym głowa – zapewniał wicemarszałek Olbryś.  - (Remont - dop. red.) To nie będzie zadanie na jeden rok. To będzie zadanie etapowane i najszybciej – w mojej ocenie – potrzebne są trzy lata. Na koniec kadencji chcielibyśmy wstęgę przeciąć. Tak planujemy, takie są spotkania i analizy, żebyśmy w 2023 r. albo w 2024 r. mogli bezpiecznie przejechać tą trasą do Białegostoku – mówił. 

Zgodnie z zapowiedziami wicemarszałka Olbrysia i dyrektora Sulimy w przyszłym roku miałaby rozpocząć się także przebudowa drogi wojewódzkiej nr 677 od Konarzyc do Śniadowa. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę