Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ciśnienie 1042 hPa

W poniedziałek o godzinie 8. rano ciśnienie w Łomży wynosiło 1042 hPa. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już w weekend wydał ostrzeżenia przed bardzo wysokim ciśnieniem atmosferycznym. Szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego i związany z tym wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu może powodować nadmierne pobudzenie układu nerwowego: trudności z koncentracją – ostrzegają synoptycy.

- W bodźcowym środowisku szybko rozbudowującego się wyżu niekorzystnie na organizm człowieka będzie oddziaływać także duże zachmurzenie i wysoka wilgotność powietrza, zwłaszcza rano, kiedy to mogą również wystąpić mgły i zamglenia. W ciągu dnia utrzymujące się bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne, zwłaszcza na południu kraju, może przyczyniać się do pogorszenia sprawności psychofizycznej. Może wystąpić ogólne osłabienie, pogorszenie samopoczucia, zmęczenie i zdenerwowanie – piszą synoptycy IMGW.

W ciągu dnia ciśnienie w naszym regionie nie powinno już rosnąć i ma zacząć spadać. Dla województwa podlaskiego synoptycy na dziś zapowiadają zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe rozpogodzenia, zwłaszcza po południu i wieczorem. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr początkowo słaby, później wzmagający się do umiarkowanego i okresami porywistego, zachodni.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę