Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Bokserzy z Łomży w kadrze narodowej

Dorota Bukowska, ubiegłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Polski seniorów została powołana do kadry narodowej w boksie. Zawodniczka Bokserskiego Klubu Sportowego „Tiger” Polskę będzie reprezentowała na Akademickich Mistrzostwach Świata. Do kadry narodowej w kategorii junior został powołany także zawodnik BKS „Tiger” Wojciech Boniecki, a szansę na powołanie ma również jego kolega i rówieśnik Akhmed Debiozv. - Akhmed to numer jeden z Polsce, ale choć mieszka u nas od 14 lat, nadal nie ma obywatelska polskiego. Będziemy zabiegać, aby je otrzymał, bo wówczas też będzie w kadrze narodowej – mówił Zbigniew Maleszewski, założyciel trener BKS „Tiger” Łomża, a od ubiegłego roku także wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. wyszkolenia.

Dorota Bukowska
Dorota Bukowska
Wojciech Boniecki, Zbigniew Maleszewski i Akhmed Debiozv
Wojciech Boniecki, Zbigniew Maleszewski i Akhmed Debiozv
Akhmed Debiozv
Akhmed Debiozv

Cała trójka to mieszkańcy Łomży. Dorota Bukowska ma 21 lat i dziś jest studentką wychowania fizycznego w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. 
- Dorota została powołana w kategorii wagowej do 51 kg jako pierwsza w kadrze narodowej – cieszy się Zbigniew Maleszewski, w którego klubie BKS „Tiger” trenuje od pięciu lat. - To nasza duma i najbardziej utytułowana zawodniczka klubu. W 2018 roku zdobyła złoty medal na Młodzieżowych Mistrzostw Polski, a w 2019 roku startując po raz pierwszy z seniorach  Mistrzostwach Polski w Grudziądzu, wywalczyła brąz. 
Łomżanka będzie reprezentowała Polskę podczas Akademickich Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną w październiku w Katowicach. 
- Po raz pierwszy w historii te mistrzostwa będą organizowane w Polsce – mówi Maleszewski dodając, że jego podopieczna ma szanse na dobry występ. - Trzeba tylko ostro trenować. Będziemy szukać dla Doroty najlepsze sparingpartnerki w całym kraju i jeździć po całej Polsce. Potrzebne są na to środki finansowe, ale do władz miasta Łomża nie będziemy występować – zaznacza Zbigniew Maleszewski podkreślając, że w ubiegłym roku dwukrotnie z klubem BKS Tiger organizował w Łomży Mistrzostwa Polski w boksie, ale władze miasta nie udzieliły pomocy, a prezydent nawet nie przyszedł.

Powołanie do kadry narodowej w boksie, w kategorii junior, otrzymał także Wojciech Boniecki z BKS „Tiger” Łomża. To brązowy ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Polski młodzików w kategorii wagowej 52 kg, który w tym roku, mając 17 lat, przechodzi do juniorów. Trener kadry narodowej juniorów Krzysztof Miałki chce do niej powołać również kolejnego boksera z BKS „Tiger” Łomża Akhmeda Debiozva. On także ma 17 lat. Jest Czeczenem, który od 14 lat mieszka w Łomży, ale nadal nie posiada polskiego obywatelstwa.
- Będziemy zabiegać, aby je otrzymał, bo wówczas będzie powołany do kadry Polski zapowiadał trener Krzysztof Miałki  – mówi Zbigniew Maleszewski. - Akhmed to świetny zawodnik. Zaczynał ćwicząc karate kyokushin w Łomżyńskim Klubie Karate, ale od trzech lat ćwiczy boks w naszym klubie i jest jednym z najlepszych, perspektywicznych zawodników. W 2017 roku Akhmed Debizov zdobył tytuł wicemistrza Polski młodzików 2017, a podczas ubiegłorocznej 25. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczył srebrny medal. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę