Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Piątnicki plener "Stopki" 2019

Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego oraz Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” im. Stanisława Zagórskiego w Łomży zapraszają 11 grudnia 2019 roku (środa) o godzinie 17.00 do sal galerii, przy ul. Długiej 13, na otwarcie wystawy „Wszystko jest jak było. Nic nie jest jak było”, będącej plonem XIV Międzynarodowego Pleneru Plastycznego, zorganizowanego przez „Stopkę” w dniach 30 czerwca – 6 lipca 2019 roku w Piątnicy.

Odpowiedzią artystów na przesłanie pleneru zawarte w poetyckiej frazie autorstwa Julii Hartwig było bogactwo wizji, kształtów i kolorów. Choć malownicza okolica i sąsiedztwo Narwi skłaniał do składania hołdu krajobrazowi, to artystom udało się sięgnąć „pod powierzchnię rzeczy i zjawisk” i ukazać nie tylko urodę natury, ale także wielowymiarową przestrzeń przeżyć wewnętrznych. W wydarzeniu uczestniczyło osiemnastu malarzy oraz rzeźbiarzy z Polski, Niemiec, Rosji, Litwy i Białorusi: prof. Andrzej Strumiłło (Maćkowa Ruda) – kurator, Teresa Adamowska (Łomża) – komisarz, Stanisław Kędzielawski (Łomża) – komisarz, Teresa Bryning-Kalinowska (Katowice), Radosław Jastrzębski (Ostrołęka), Maciej Kędzielawski (Łódź), Oleg Kobzar (Białoruś/Polska), Nikolai Kraneis (Niemcy), Adrian Lipiński (Warszawa), Mateusz Piotrowski (Kraska, woj. podlaskie), Katarzyna Piróg (Cholewiana Góra, woj. podkarpackie), Iwona Sielska (Katowice), Andrei Simonchik (Białoruś), Mariola Stpiczyńska (Łomża), Stanislavas Sugintas (Litwa), Adam Tymiński (Łomża), Elena Vertikova (Rosja), Stanisław Ziółkowski (Niemcy).

Wystawa czynna do 2 stycznia 2020 roku.

Foto: Teresa Adamowska
Foto: prof. Andrzej Strumiłło
Foto: Andrei Simonchik
Foto: Iwona Sielska
Foto: Katarzyna Piróg
Foto: Uczestnicy pleneru
Foto: Uczestnicy pleneru i pracownicy Stopki
Foto: Oleg Kobzar
Foto: Adam Tymiński
Foto: Teresa Bryning-Kalinowska
Foto: Stanisław Kędzielawski
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 02 grudnia 2019 13:08
Data ostatniej edycji: cz, 12 grudnia 2019 14:49:27

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę