Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Cena mleka powoli odrabia straty

Październik był trzecim z rządu miesiącem, w którym średnia cena skupu mleka w Polsce powoli rosła po ponad półrocznych spadkach. Z wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w październiku rolnicy z województwa podlaskiego mleko sprzedawali średnio po 138,99 zł za hektolitr. To o ok. 2% więcej we wrześniu, ale o 3% mniej niż przed rokiem i prawie 13% mniej niż dwa lata temu.

Województwo podlaskie jest tym, w którym ceny mleka są tradycyjnie najwyższe w Polsce. Także też było w październiku. W skali kraju średnia cena skupu mleka wynosiła 132,95 zł. Jak wylicza GUS w stosunku do poprzedniego miesiąca wzrosła o 1,3%, natomiast w odniesieniu do października 2018 r. spadła o 3,1%.

Także rolnicy z województwa podlaskiego mimo najwyższych w kraju cen, za mleko otrzymują mniej niż rok czy dwa lata temu. Z danych GUS wynika, że przed rokiem za dostarczane do skupu mleko otrzymywali po średnio po 143,17 zł/hl, a dwa lata temu po 156,12 zł/ hl. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę