Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pływacy z medalami

Filip Rudczyk i Dominika Cekała, młodzi łomżyńscy pływacy z klubu UKS Butterfly, zdobyli medale podczas zawodów organizowanych z okazji Święta Niepodległości w Michałowie. W tegorocznej imprezie wzięło udział blisko 400 zawodników z 21 klubów, głównie z województwa podlaskiego i Białorusi.

Jak przekazuje Jarosław Szeremet, prezes UKS Butterfly Łomża nasze miasto reprezentowało 12 pływaków - podopiecznych trenera Bartosza Kutnego, którzy na tle bardzo silnej i licznej konkurencji zaprezentowali się znakomicie. Dwa medale srebrne, jeden brązowy, czołowe lokaty i liczne rekordy życiowe – to osiągnięcia łomżyńskich pływaków. Łomżyński klub mimo stosunkowo niedużej liczby zawodników – zajął 10 miejsce na 21 klubów w ogólnej rywalizacji. Najlepiej z łomżan zaprezentował się Filip Rudczyk (2009 r.), który zdobył 2 medale: srebrny na dystansie 50 m stylem dowolnym i brązowy – 50 m stylem dowolnym.  Srebrny medal w konkurencji 100 m stylem motylkowym zdobyła także Dominika Cekała (2004 r.).
- Bardzo dobre starty na dystansie 50 m w stylach: grzbietowym (rekord życiowy) i dowolnym, uzyskała Kaja Kurpiewska (2009 r.), która zdobyła 4-te miejsca – przekazuje Szeremet podkreślając, że wyniki Kai na  prawie 60 startujących zawodniczek są sporym osiągnięciem. - Na tym samym dystansie w stylu grzbietowym rywalizowała Łucja Lutrzykowska (2009 r.), która zajęła w swoim debiucie 8 miejsce.

Absolutnymi debiutantami byli najmłodsi łomżyńscy pływacy z rocznika 2010: Weronika Mogielnicka, Igor Prosiński oraz Jakub Kotowski. Wszyscy oni ustanowili swoje rekordy życiowe, rywalizując ze starszymi o rok zawodnikami. Jak przekazuje trener Bartosz Kutny osiągnięte przez najmłodszych zawodników wyniki, w przypadku gdyby była prowadzona oddzielna klasyfikacja rocznika 2010, pozwalałyby im na zajęcie czołowych lokat wśród rówieśników. To bardzo cieszy zważywszy, że dzieci trenują w naszym klubie od niedawna, a start w zawodach tej rangi był dla nich wielkim przeżyciem.   
Bardzo dobry start na dystansie 50 m stylem motylkowym zaliczył także Szymon Dębski (2007 r.)  zajmując 4 miejsce. Michał Duchnowski (2009 r.) i Piotr Grala (2007 r.) – to kolejni debiutanci łomżyńskiego klubu, którzy rywalizowali w sobotnich zawodach. Michał zajął 9 miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym i 10 na 50 m stylem dowolnym. Na tym samym dystansie Piotrek zdobył: 6 miejsce w stylu grzbietowym i 7 w motylkowym. Oliwier Modzelewski (2009 r.) ustanowił nowy rekord życiowy na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Na dystansie 50 m stylem grzbietowym Patrycja Antosiuk (2008 r.) – zajęła 8 miejsce, zaś Dominik Skawski (2005 r.) – 6. 
Na michałowksich zawodach rywalizowała także sztafeta kobiet, w składzie: Cekała, Lutrzykowska, Antosiuk i Kurpiewska. Konkurencje odbywały się na dystansie 4 x 50 m stylem zmiennym i 4 x 50m stylem dowolnym, w tzw. formule open, czyli bez podziału na kategorie wiekowe. - Nasza sztafeta – była jedną z „młodszych”, co nie przeszkodziło wyprzedzić starsze koleżanki. Ostatecznie zajęliśmy 11 miejsce na 18 ekip w stylu dowolnym i 10 w stylu zmiennym” – relacjonuje trener Bartosz Kutny.

Prezes Jarosław Szeremet podkreśla, że zawody w Michałowie stanowiły etap przygotowań do Mistrzostw Województwa Podlaskiego, które już za trzy tygodnie odbędą się w Suwałkach.  

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę