Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wolontariusze Caritas odebrali w Łomży podziękowania za dotychczasową pracę

W całej diecezji łomżyńskiej jest ich ok. 5 tys. - w sobotę (9.11) reprezentanci wolontariuszy Caritas odebrali w Łomży podziękowania i wyrazy uznania za swoją całoroczną pracę.

Zbierają żywność i przekazują ją potrzebującym, organizują letni wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin, opiekują się tymi, którzy pomocy na co dzień wymagają, ale także spotykają się, żeby dyskutować, pielgrzymować lub brać udział w konkursach. Caritas Diecezji Łomżyńskiej podziękował w sobotę (9.11) za całoroczną pracę swoim wolontariuszom.

Działają w 140 szkolnych kołach i ponad 130 zespołach parafialnych. To w sumie nawet ok. 5 tys. osób - szacuje dyrektor łomżyńskiej caritas ks. Andrzej Mikucki.

W ostatnim roku przekazali ubogim finansowaną przez Unię Europejską żywność o wartości ok. 3 mln zł, jedzenie za kolejny 1 mln zł - to efekt prowadzonych przez wolontariuszy przedświątecznych zbiórek w sklepach, podczas których udało się zgromadzić w sumie ok. 30 ton artykułów.

Efekt tegorocznej pracy Caritas to także letni wypoczynek dla ponad 3 tys. dzieci. Razem z młodymi mieszkańcami diecezji łomżyńskiej w koloniach uczestniczyli ich koledzy z polskich rodzin na Ukrainie i Białorusi.

Podsumowujące ten rok spotkanie "Wolontariusz twoim przyjacielem" stało się okazją nie tylko do ich uhonorowania, ale także do oficjalnej inauguracji akcji Caritas "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę