Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 27 lipca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wolontariusze Caritas odebrali w Łomży podziękowania za dotychczasową pracę

W całej diecezji łomżyńskiej jest ich ok. 5 tys. - w sobotę (9.11) reprezentanci wolontariuszy Caritas odebrali w Łomży podziękowania i wyrazy uznania za swoją całoroczną pracę.

Zbierają żywność i przekazują ją potrzebującym, organizują letni wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin, opiekują się tymi, którzy pomocy na co dzień wymagają, ale także spotykają się, żeby dyskutować, pielgrzymować lub brać udział w konkursach. Caritas Diecezji Łomżyńskiej podziękował w sobotę (9.11) za całoroczną pracę swoim wolontariuszom.

Działają w 140 szkolnych kołach i ponad 130 zespołach parafialnych. To w sumie nawet ok. 5 tys. osób - szacuje dyrektor łomżyńskiej caritas ks. Andrzej Mikucki.

W ostatnim roku przekazali ubogim finansowaną przez Unię Europejską żywność o wartości ok. 3 mln zł, jedzenie za kolejny 1 mln zł - to efekt prowadzonych przez wolontariuszy przedświątecznych zbiórek w sklepach, podczas których udało się zgromadzić w sumie ok. 30 ton artykułów.

Efekt tegorocznej pracy Caritas to także letni wypoczynek dla ponad 3 tys. dzieci. Razem z młodymi mieszkańcami diecezji łomżyńskiej w koloniach uczestniczyli ich koledzy z polskich rodzin na Ukrainie i Białorusi.

Podsumowujące ten rok spotkanie "Wolontariusz twoim przyjacielem" stało się okazją nie tylko do ich uhonorowania, ale także do oficjalnej inauguracji akcji Caritas "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

210723021652.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę