Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Radni powiatu zambrowskiego obniżyli swoje diety

Radni powiatu zambrowskiego obniżyli większość swoich diet. Obniżka – od 35 do 109 zł wynikała z konieczności zróżnicowania wypłacanych sum w zależności od pełnionych funkcji w radzie.

Na fakt, że różnice zatarły się i są już minimalne zwróciła uwagę Regionalna Izba Obrachunkowa w wystąpieniu pokontrolnym w 2016 r.. Ponieważ diety w radzie powiatu zambrowskiego obliczane są w stosunku do najniższego wynagrodzenia, a to co roku wzrasta, doszło do sytuacji, że przewodniczący rady, wiceprzewodniczący i radni, którzy są członkami zarządu powiatu mieli dokładnie takie same diety. Na dodatek zaledwie o kilka procent były one wyższe niż diety przewodniczących komisji.

Aby wprowadzić rozróżnienie w tych gratyfikacjach, w zależności od pełnionych funkcji, najwyższe możliwe diety (prawie 1880 zł) pozostawiono tylko przewodniczącemu rady i tym radnym, którzy są członkami zarządu powiatu. Wiceprzewodniczący rady otrzymywać będą 95% tej sumy (czyli o 100 zł mniej niż obecnie), przewodniczący komisji 90% (109 zł mniej), a dieta szeregowego radnego zostanie obniżona o 35 zł i wynosić będzie 1315 zł.

Nowe diety w radzie powiatu zambrowskiego obowiązywać będą od 1 stycznia przyszłego roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę