Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Na papierze - nie tylko rysunek

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego zapraszają 7 listopada 2019 roku (czwartek) o godz. 17.00 do siedziby galerii w Łomży przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy zatytułowanej „Na papierze”. Jest to prezentacja prac studentów z Katedry Rysunku (dla II-V roku) Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie. Wystawa czynna do 3 grudnia 2019 roku.

Panorama muzeum: Na papierze 1

Na papierze 1

Wystawa – jak podkreśla dr Elwira Sztetner, jej inicjatorka i kuratorka – powstała z potrzeby ukazania rysunku jako samodzielnego, atrakcyjnego dla współczesnych odbiorców i twórców medium oraz chęci przełamania stereotypów na temat akademickiego rysunku. Prezentowany zestaw prac – efekt subiektywnego wyboru Elwiry Sztetner – jest udaną realizacją założenia, by na ekspozycji nie pokazywać „nic standardowego, ale też nic hermetycznego”. Nie znajdziemy tu więc studium modela czy martwej natury na papierze o formacie 100 cm x70 cm. Wprawdzie co roku na Wydziale powstają setki takich ćwiczeń i mimo, iż służą doskonaleniu umiejętności warsztatowych, większość z nich zwykle trafia do kontenera na papier zaraz po zakończeniu roku akademickiego. Na łomżyńskiej wystawie, eksperymentujący z formą, młodzi twórcy pokazują prace przekraczające granice tradycyjnego rysunku, a jednocześnie niosące bogaty rejestr znaczeń pozwalających widzowi odkrywać własne ścieżki narracji. Uczestnicy wystawy: Jerzy Baranowski, Artur Brandys, Karolina Piotrowska, Anna Rutkowska, Adrianna Sęk.

Panorama muzeum: Na papierze 2

Na papierze 2

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
cz, 31 października 2019 11:42
Data ostatniej edycji: śr, 04 grudnia 2019 12:18:53

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę