Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

„Eksperci” od śmieci z Łomży

Wczoraj pisaliśmy, że prezydent Mariusz Chrzanowski jeszcze nie powołał obiecanego zespołu do opracowania zasad nowej polityki śmieciowej w mieście, ale dziś to zrobił. Poza radnymi miejskimi, urzędnikami ratusza i miejskiej spółki śmieciowej mieli do niego wejść eksperci. Weszli dwaj biznesmeni z firmy, która zarabia na wywożeniu śmieci z miasta.

skład prezydenckiego zespołu śmieciowego
skład prezydenckiego zespołu śmieciowego

Zarządzenie w sprawie powołania Zespołu do spraw przygotowania propozycji zmian Systemu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w mieście Łomża prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski podpisał dziś – czym poinformował Łukasz Czech z ratusza. 
- Zespół ma charakter opiniodawczo-doradczy, wspierający proces przygotowania projektu nowego Systemu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Mieście Łomży – brzmi jeden z punktów zarządzenia.
W kolejnym jest powtórzone to, co wcześniej przekazał na Łukasz Czech, czy określenie jego zadania:  „Zadaniem powołanego Zespołu będzie przeanalizowanie obowiązującej uchwały dotyczącej metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz wysokości  określonych stawek opłat za odbierane od mieszkańców Łomży odpady komunalne.”
Najciekawszy jest jednak jego skład. Przewodniczącym został wiceprezydent Andrzej Garlicki w którego kompetencjach urzędowych znajduje się m.in. gospodarka komunalna, jest 8 radnych miasta wskazanych przez Radę Miejską (Maciej Borysewicz, Witold Chludziński, Dariusz Domasiewicz, Marek Dworakowski, Andrzej Grzymała, Wiesław Grzymała, Wojciech Michalak i Piotr Serdyński), dwóch  urzędników ratusza Dariusz Boryszewski - Naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska i  Karol   Urbański  - inspektor z tego wydziału oraz Jan Perkowski - Prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami, czyli miejskiej spółki śmieciowej i Adam Miara pracownik tej spółki, były urzędowy doradca prezydent. 

„Eksperci” z biznesu
Zapowiadano, że wśród członków zespołu mieliby być także eksperci. Okazuje się, że najwyraźniej w tej roli występują: Andrzej Dominik i Dominik Marczyk. Do nich należy firma Usługi Komunalne „BŁYSK” Marianna Marczyk, która zarabia na wywożeniu śmieci z Łomży.
Na zlecenie z ratusza od kilku lat zajmuje się ona zbieraniem i przewożeniem śmieci z Łomży do miejskiego zakładu w Czartorii. Pod koniec sierpnia prezydent Mariusz Chrzanowski podpisał z nią umowę na te usługi do marca 2022 roku. Przetarg rozpisywany był jeszcze w ubiegłym roku, a oferta od tej firmy była jedyną jaką zgłoszono w miejskim przetargu. Pomimo, że była  ona o milion złotych wyższa niż kwota jaką planowano wydać, władze miasta nie zdecydowały się na unieważnienie przetargu lecz przeciągały na ponad 7 miesięcy czas na formalnie jego rozstrzygnięcie. To był też jeden z argumentów, którymi prezydent tłumaczył konieczność wprowadzenia w Łomży dużej podwyżki opłat za śmieci. Umowę podpisano dopiero po zatwierdzeniu przez Radę Miejską - 12 głosami „za” - horrendalnie wysokiej podwyżki opłat za śmieci. Wówczas też pierwszy raz obiecano powołanie speckomisji śmieciowej, która miałaby opracować nową politykę śmieciową władz miasta. Dziś powołał ją prezydent, a wśród członków komisji - spoza władz miasta - znaleźli się tylko Andrzej Marczyk i Dominik Marczyk...

230804070022.gif
cz
śr, 16 października 2019 12:21
Data ostatniej edycji: śr, 16 października 2019 13:01:10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę