Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niewybuch w Kolnie - będzie ewakuacja ok. 1,5 tys. osób

W Kolnie trwa ewakuacja mieszkańców w związku z zaplanowanym podjęciem dwóch niewybuchów przez saperów - poinformowała podlaska policja. W rejonie znajdują się m.in. szkoły i urzędy; na czas akcji zostanie też zamknięta DK 63. Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, strefa ewakuacji obejmuje promień 500 metrów od prywatnej posesji, na której znaleziono w poniedziałek dwa niewybuchy.

We wtorek rano w Urzędzie Miasta w Kolnie obradował sztab zarządzania kryzysowego. Zadecydował o ewakuacji mieszkańców w promieniu 500 metrów od prywatnej posesji, na której znaleziono w poniedziałek dwa niewybuchy.

Burmistrz Kolna Andrzej Duda powiedział, że strefa obejmie też mieszkańców domków jednorodzinnych, dotyczyć będzie ok. 1,5 tys. mieszkańców. Dodał, że miejsca, w których mieszkańcy na czas akcji będą mogli się schronić to w trzech miejscach: Zakład Doskonalenia Zawodowego na ul. Księcia Janusza, hala sportowa Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu na ul. Dąbrowskiego oraz hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego na ul. Wojska Polskiego.

Jak informuje policja, na czas akcji zostanie zamknięta droga krajowa nr 63 oraz droga wojewódzka nr 647. 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę