Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 lutego 2024 napisz DONOS@

Uczniowie jadą za darmo... tylko po mieście

Od dziś uczniowie łomżyńskich szkół mogą bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej w Łomży. Zwolnienie z konieczności kupowania biletów - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej - dotyczy wszystkich uczniów – mieszkańców miasta, ale i okolicznych miejscowości do ukończenia 22 roku życia, ale – jak wyjaśnia Janusz Nowakowski, dyrektor MPK Łomża – tylko w granicach administracyjnych miasta. W autobusach do Piątnicy, Kupisk, Konarzyc, czy Starej Łomży bilety są konieczne... zarówno dla mieszkańców tych miejscowości jak i dla wszystkich mieszkańców Łomży.

Bezpłatne przejazdy dla uczniów łomżyńskich szkół to obietnica Mariusza Chrzanowskiego z ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Zapowiada, że do 1. stycznia 2019 roku uczniowie będą mogli jeździć autobusami komunikacji miejskiej bezpłatnie, ale stosowny wniosek do Rady Miejskiej złożył dopiero w sierpniu, ze wskazaniem, że zwolnienie z opłat ma obowiązywać od 1 października 2019 roku. Radni, choć początkowo chcieli wprowadzić zwolnienie jedynie dla mieszkańców Łomży, ostatecznie przyznaje jej wszystkim uczniom łomżyńskich szkół. Stosowna uchwała została podjęły jednomyślnie.
- Rada Miejska mogła zdecydować o bezpłatnych przejazdach tylko w granicach administracyjnych  Łomży – mówi dyrektor MPK Janusz Nowakowski.- Uczniowie dojeżdżający autobusami komunikacji miejskiej do Łomży zobowiązani są kupić bilety, tak samo jak mieszkańcy Łomży wyjeżdżający autobusami poza miasto – podkreśla dyrektor Nowakowski. 

Ceny biletów zamiejskich są takie same jaki dotychczas, czyli bez obniżki na bezpłatne przejazdy po Łomży. W przypadku uczniów dojeżdżających do miasta np. z Piątnicy, Kupisk, Konarzyc, czy Starej Łomży to 80 zł miesięcznie za e-bilet. Jednorazowy e-bilet kosztuje 3 zł, a papierowy kosztuje 3,5 zł.  

Warto dodać, że przy okazji podejmowania decyzji o bezpłatnych biletach dla uczniów władze miasta z wczesnej obowiązującej uchwały wykreśliły słowa „i Gminie Łomża” w paragrafie dotyczącym określenia grupy mieszkańców, której bezpłatne przejazdy się należą. To oznacza, że prawo do bezpłatnych przejazdów eMPeKami po Łomży stracili seniorzy mieszkający na terenie Gminy Łomża, którzy dotychczas – na podstawie porozumienia pomiędzy samorządami - byli traktowani tak samo jak mieszkańcy Łomży. 

240206081801.gif
cz
wt, 01 października 2019 10:27
Data ostatniej edycji: wt, 01 października 2019 15:28:44

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę