Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Artur Krajewski - “Kobieta” - malarstwo

Do obejrzenia wystawy malarstwa pt. “Kobieta” zaprasza od 16 września do 6 października 2005 roku Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Będzie prezentowany najnowszy cykl malarski autorstwa Artura Krajewskiego, absolwenta Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Artysta uzyskał dyplom w pracowni prof. Daniela Szczechury z zakresu filmu animowanego. Otrzymał także wyróżnienie malarskie w pracowni prof. Adama Styki.

Obecnie Artur Krajewski jest wykładowcą na warszawskiej Akademii. Ma także inne umiejętności - pisze wiersze i komponuje muzykę. Swoje obrazy wystawiał na ponad 100 wystawach indywidualnych. Sam autor o cyklu malarskim “Kobieta” napisał, że : “...został stworzony z myślą o rytmach barwnych budujących podziały podkreślające zależności temperatury od rytmicznych pociągnięć pędzla “. Na każdym z 10 wielkoformatowych płócien namalowane zostały dwa akty kobiece. Postacie przybierają różne pozy: klęczą, siedzą, leżą. Zatopione w swoim świecie, ogarnięte bezczynnością zdają się uczestniczyć w jakimś tylko sobie znanym rytuale gestów, ich sylwetki – namalowane czystymi, często kontrastowymi, barwami o przenikających się – niczym w tęczy - tonacjach przyciągają wzrok wyrazistymi zarysami i ekspresją kształtów.

Karolina Skłodowska - Kierownik Galerii Sztuki Współczesnej

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę