Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nowa ekspresówka w naprawie

Główne zdjęcie
zdjęcie ilustracyjne

Na dwóch odcinkach drogi ekspresowej S8 pomiędzy Mężeninem a Jeżewem pojawiły się ekipy drogowe, ruch odbywa się tylko jedną jezdnią i są ograniczenia prędkości i zakaz wyprzedzania. - Trwają prace naprawcze. Stwierdziliśmy bowiem wady nawierzchni i teraz wykonawca, w ramach gwarancji i na własny koszt, usuwa usterki – podaje Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku.

Umowa na realizację odcinka S-8 od Mężenina do Jeżewa o długości niespełna 15 km została podpisana pod koniec 2014 r.. Wykonawcą była  włoska forma Astaldi a droga miała być gotowa latem 2017 roku. Były jednak kłopoty i  samochody na nową drogę mogły wjechać dopiero pod koniec 2017 roku, przy czym wówczas jeszcze nie była to droga ekspresowa. Przez kilka kolejnych miesięcy trwały prace wykończeniowe i ograniczano prędkość do 100 km/h. 
Teraz okazuje się, że nową S-8 ekspresowo trzeba naprawiać. Na dwóch odcinkach drogi pomiędzy Mężeninem a Jeżewem pojawiły się ekipy drogowe. Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku podaje, że trwają prace naprawcze w ramach gwarancji.
- Z naszej strony to przejaw dbałości o jakość – mówi Malinowski wskazując, że na pierwszym odcinku na dł. 1,575 km (w km 601+700 – 603+275) zakończono frezowanie jezdni i teraz układana jest nowa nawierzchnia, a na drugim odcinku na dł. 0,73 km (w km 614+830 – 615+560) kończy się frezowanie i rusza układanie  nowej nawierzchni. Planowo, prace na obu odcinkach potrwają do końca tego tygodnia – podkreśla Malinowski. 
Utrudnienia związane są przede wszystkim z koniecznością przełożenia ruchu z jezdni lewej na prawą. W związku z tym jest ograniczenie prędkości do 50 km/h, a przed miejscem, gdzie przejeżdża się na  drugą jezdnie do 30 km/h. Do tego obowiązuje zakaz wyprzedzania.   


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę