Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

MPWiK: Woda dostarczana do sieci wodociągowej z ujęć Rybaki i Podgórze spełniała i spełnia wymagania

- Prace związane z ustaleniem i wyeliminowaniem źródła zanieczyszczenia wody z sieci miejskiej w rejonie Osiedla Łomżyca dobiegają końca – podało w komunikacie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o. w Łomży zapowiadając, że chlorowanie wody w Łomży zostanie zakończone w niedzielę 8 września. Dodatkowo MPWiK zapewnia, że „woda dostarczana do sieci wodociągowej z ujęć Rybaki i Podgórze spełniała i spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia”.

Krótki komunikat został opublikowany na stronie internetowej MPWiK.  Zapewne ma związek z naszym wczorajszym artykułem: „Czytelni znalazł dziurę w wodociągu”. Czytelni przeciek wiązał  z zanieczyszczeniem wody w miejskim wodociągu, z którym MPWiK walczy od dwóch miesięcy. Póki co władze miejskiej spółki nie odpowiedziały na nasze pytania tej sprawie, ale błyskawicznie wysłały ekipę do usunięcia  „przecieku” na wodociągu prowadzącym z jednej ze studni ujęcia w Podgórzu.

zobacz: Czytelni znalazł dziurę w wodociągu

Opublikowany na stronie internetowej MPWiK komunikat jest reakcja na to doniesienie. Oto jego treść.   

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o.  w Łomży informuje, że prace związane z ustaleniem i wyeliminowaniem źródła zanieczyszczenia wody z sieci miejskiej w rejonie Osiedla Łomżyca dobiegają końca. Po analizie zebranego materiału informacja o przyczynach zanieczyszczenia wody zostanie podana do wiadomości publicznej, w komunikacie zamieszczonym na stronie Spółki. Instalacja dozowania podchlorynu sodu na ujęciach Rybaki i Podgórze wyłączona zostanie w dniu 08.09.2019 r.

Dodatkowo MPWiK Sp. z o.o. w Łomży informuje, iż woda dostarczana do sieci wodociągowej z ujęć Rybaki i Podgórze spełniała i spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017 poz. 2294). Podkreślić należy, że zanieczyszczenie wody dotyczyło tylko i wyłącznie części Osiedla Łomżyca. Potwierdzają to wyniki badań próbek wody, wykonanych przez laboratorium Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łomży w ramach stałej procedury monitorowania stanu jakości wody na terenie miasta Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę