Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Policjanci rozpoczęli akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

Więcej patroli w pobliżu szkół i spotkań z mundurowymi. Policjanci rozpoczęli w poniedziałek (02.09) akcję "Bezpieczna droga do szkoły". M.in. w Łomży patrole ruchu drogowego są bardziej widoczne w pobliżu szkół. Funkcjonariusze, jeżeli jest taka potrzeba, pomagają przejechać i kierują ruchem, ale także kontrolują.

- Działania "Bezpieczna droga do szkoły" to działania wielokierunkowe. Kontrolujemy przewozy zbiorowe wykonywane przez szkoły, więc stan techniczny gimbusów, wyposażenie tych pojazdów. W rejonach szkół weryfikujemy występujące oznakowanie, jego kompletność, czytelność, przejrzystość - mówi szef łomżyńskiej drogówki Łukasz Gańko.

Także w szkołach policjanci będą częstymi gośćmi. Przede wszystkim, żeby rozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie - mówi naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży Adrian Karolczuk.

- Dzielnicowy jako policjant pierwszego kontaktu, jak również policyjny profilaktyk są dla tych najmłodszych, żeby edukować, powiedzieć w jaki sposób bezpiecznie dotrzeć do szkoły, w jaki sposób bezpiecznie przejść przez przejścia od samego początku do samego końca. Pamiętajcie państwo, że dzielnicowy profilaktyk pomoże dla najmłodszych w podstawowych problemach. Rodzice, ta podstawowa edukacja w domu, jak również podstawowa edukacja pedagogów i nauczycieli w szkole są tymi podstawami, my ich w tym wspieramy - mówi Adrian Karolczuk.

W Łomży w pobliżu szkół, zwłaszcza we wrześniu, częściej będą obecni także Strażnicy Miejscy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę