Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Oszuści znów zaatakowali metodą na wnuczka okradli m.in. 100-latkę

Oszuści, działając tzw. metodą na wnuczka, znów wyłudzili pieniądze od starszych osób w naszym regionie. Tym razem ofiarą złodziei padły mieszkanki Grajewa. Były cztery próby oszustwa - w dwóch przypadkach przestępcom się udało. Kobiety w wieku 82 i 100 lat straciły odpowiednio 4 i 27 tysięcy złotych. Nie dały się oszukać 64- i 84-latka.

Metoda działania przestępców za każdym razem jest bardzo podobna. Najczęściej wyszukują osobę, jej adres i numer telefonu w książce telefonicznej. Wówczas dzwonią do seniora, podając się za członka rodziny: wnuczka, kolegę, przyjaciela.

Oszuści proszą o pożyczenie wysokiej kwoty pieniędzy, ale najczęściej zgadzają się na niższą. Następnie informują, że przyślą kolegę lub koleżankę po odbiór gotówki, bo sami nie mogą ze względu na wypadek, chorobę czy inną ciężką sytuację. Później starsza osoba, kontaktując się z rodziną, dowiaduje się, że padła ofiarą oszusta.

Policjanci apelują o rozsądek w podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i ograniczone zaufanie względem rozmówców telefonicznych. Odbierając telefon z prośbą o pieniądze, nie można poddawać się emocjom. Najlepiej rozłączyć się i samemu spróbować wybrać numer do tej osoby z rodziny, za którą podawali się oszuści.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę