Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dzieje wędrującej kolekcji

zaproszenie-www-3.gif

Panorama muzeum: Dzieje wędrującej kolekcji - panorama sferyczna z wystawy 1

Dzieje wędrującej kolekcji - panorama sferyczna z wystawy 1

Wystawa powstała z inicjatywy Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży w ramach cyklicznych pokazów sztuki polskiej ze zbiorów zaprzyjaźnionych muzeów. Zaproszone do współpracy Muzeum Śląskie w Katowicach, zaproponowało współorganizację ekspozycji bazującej w głównej części na zbiorach Działu sztuki, uzupełnionej o obiekty kolekcjonerskie będące w muzealnym depozycie. Istotnym założeniem wystawy jest wyakcentowania roli i miejsca zbiorów muzealnych w instytucjach kultury w kontekście historii przedwojennej kolekcji sztuki polskiej powstałej z inicjatywy pierwszego dyrektora Muzeum Śląskiego w Katowicach, wybitnego znawcy i historyka sztuki Tadeusza Dobrowolskiego – stąd decyzja o zawężeniu ekspozycji do obiektów powstałych przed 1945 rokiem. Innym równie istotnym założeniem merytorycznych ekspozycji, wypracowanym z Partnerem projektu, jest wybór i prezentacja sztuki polskiej autorstwa polskich artystów malarzy i rzeźbiarzy z uwzględnieniem twórców powszechnie znanych i rozpoznawalnych (Olga Boznańska, Jacek Malczewski, Juliusz Kossak, Leon Wyczółkowski i inni). Ważną wskazówką doboru i zestawienia obiektów jest aspekt edukacyjny oraz promocyjny wystawy.

Kurator wystawy: Joanna Szeligowska-Farquhar

Wystawa czynna do 11 listopada 2019 roku.

Panorama muzeum: Dzieje wędrującej kolekcji - panorama sferyczna z wystawy 2

Dzieje wędrującej kolekcji - panorama sferyczna z wystawy 2

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
pon, 29 lipca 2019 11:07
Data ostatniej edycji: cz, 17 października 2019 16:52:52

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę