piątek, 06 grudnia 2019 napisz DONOS@

Martwy koń bez głowy i czterech nóg w Pisie

W niedzielę około godziny wpół do czwartej po południu dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łomży otrzymał bardzo nietypowe zgłoszenie, że w rzece Pisie na wysokości miejscowości Baliki w gminie Nowogród pływa truchło krowy. – Kiedy to niefortunne znalezisko pływało, zgłaszający myślał, że to krowa, jednakże na miejscu okazało się, że faktycznie był to koń z obciętą głową i bez nóg - relacjonuje interwencję brygadier Grzegorz Wilczyński z Komendy Miejskiej PSP w Łomży.

Martwy koń na brzegu Pisy. (archiwum PIW Łomża)
Martwy koń na brzegu Pisy. (archiwum PIW Łomża)
(archiwum PIW Łomża)
(archiwum PIW Łomża)
(archiwum PIW Łomża)
(archiwum PIW Łomża)

Do akcji wyławiania truchła skierowano zastęp 4 strażaków z KM PSP w Łomży i dwa zastępy - 9 strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie. Podczas działań korzystano z łodzi i liny. Po wydobyciu korpusu martwego konia poinformowano łomżyńskich policjantów - do prowadzenia czynności dochodzeniowych. Zachodziło podejrzenie o popełnieniu przestępstwa znęcania się bądź okaleczenia zwierzęcia. Drugim powodem zainteresowania wydarzeniem policji było wyrzucenie ciała konia do rzeki, z czym związane mogło być zanieczyszczanie środowiska naturalnego i ryzyko przedostania się do wody jakiejś choroby zakaźnej. Należało również przygotować się do utylizacji wyłowionego truchła konia... Aspirant Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży potwierdza, że sprawą zajmuje się wydział prewencji, zaś policjanci są w kontakcie z powiatowym lekarzem weterynarii. Za zabicie zwierząt poza ubojnią grozi kara do lat 3; jeśli ze szczególnym okrucieństwem – do lat 5.

- Byłem na miejscu tego zdarzenia w niedzielę około godziny 20. - informuje Leszek Wojewoda, powiatowy lekarzy weterynarii w Łomży. - Z kierowcą Powiatowego Inspektoratu Weterynarii zabezpieczyliśmy razem truchło: opatuliliśmy czarną folią, jak przy zabezpieczaniu zwłok ludzkich, i oznaczyliśmy zakazem zbliżania się i dotykania. Poprosiliśmy opiekunów w pobliskim Ośrodku Caritas, żeby również dzieci nie zbliżały się do martwego konia. Poinformowaliśmy prezesa firmy Fortis, który zobowiązał się, że w poniedziałek rano pracownicy zabiorą truchło do utylizacji. Mam potwierdzenie dokumentem handlowym kategorii 2. O godzinie 8. rano zabrano konia do utylizacji.

Mirosław R. Derewońko    


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę