Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

„Zawartość tlenu była zerowa”

Są już pierwsze wyniki badań wody z zambrowskiego zalewu - w ciągu ostatnich kilku dni w zbiorniku wędkarze znaleźli kilka tysięcy śniętych ryb.

 - Wczoraj zalew był zamknięty przez służby ratunkowe, a pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska pobrali próbki wody. Prawie w ogólnie nie było w nich tlenu - mówi kierownik łomżyńskiej delegatury WIOŚ Waldemar Gołaszewski. - Braliśmy próby z rzeki Jabłonki powyżej zalewu. W dwóch miejscach. Pierwsze miejsce było gdzieś 400 metrów powyżej pływu rzeki Jabłonki do zalewu, a drugie - kolejne 400 metrów. Przy ul. Pułku Piechoty na mostku zawartość tlenu była zerowa. W tym drugim miejscu, w Woli Zambrowskiej zawartość tlenu wyniosła 3 miligramy na litr, czyli tak na granicy przeżywalności - mówi Waldemar Gołaszewski.

Dzisiaj pracownicy Inspektoratu pobiorą nowe próbki wody. Wszystkie będą jeszcze badane min na zawartość chemikaliów w wodzie

- Będziemy badali zarówno te próby pobrane wczoraj jak i dzisiejsze próby pod kątem typowym dla oceny jakości wód w rzekach. Czyli substancje rozpuszczone, substancje biogenne, substancje chemiczne też - dodaje Waldemar Gołaszewski.

Ze zgłoszenia wędkarzy, którzy o problemie poinformowali Policję wynikało, że do rzeki Jabłonka wpływającej do zalewu doszło do wycieku substancji chemicznej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę