Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 lutego 2024 napisz DONOS@

Zmarł Edward Łada, były wójt Piątnicy

Główne zdjęcie
Edward Łada (1950-2019)

W środę rano zmarł nagle Edward Łada, radny Powiatu Łomżyńskiego i były wieloletni wójt gminy Piątnica. Miał 69 lat. Jeszcze kilka dni temu był w składzie oficjalnej delegacji Powiatu Łomżyńskiego z wizytą w partnerskim Powiecie Dingolfing – Landau w Bawarii. - Cieszył się dobrym zdrowiem. Jego śmierć jest dla nas wszystkich wielkim zaskoczeniem – mówi Lech Szabłowski, starosta łomżyński. - Edward Łada był bardzo przyzwoitym, życzliwym człowiekiem - dodaje.

Edward Łada urodził się w 27 lipca 1950 roku w Zabawce. Znany był przede wszystkim z działalności samorządowej. W latach 1997 – 2014 był wójtem gminy Piątnica. Radnym powiatu Łomżyńskiego był w I kadencji 1998-2002, oraz obecnie w VI kadencji, która rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku. Był Prezesem Związku Gminnego OSP. Politycznie związany był z Polskim Stronnictwem Ludowym.
- Może politycznie nie zawsze się ze sobą zgadzaliśmy, ale zawsze się ze sobą przyjaźniliśmy – wspomina Zmarłego  Lech Szabłowski. - Jeszcze kilka dni temu był razem z nami w bawarskim Dingolfing Landau. Gdy Go pytałem jak się czuje zawsze chwalił się dobrym zdrowiem: „nie chorowałem, nie choruje i nic mnie nie boli” - odpowiadał. 

Wójt Edward Łada jawił się jako twardy facet, także w działaniu. Był wyrazistym samorządowcem, miał swoje poglądy i nie chciał kryć się z ich wyrażaniem. 
Uroczystości pogrzebowe śp. Edwarda Łady odbęda się w piątek, 21 czerwca o 11.30 w kościele parafialnym w Piątnicy. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę