Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Był dworzec, będzie nowe centrum handlowe

Znikają perony starego dworca autobusowego w Łomży. W ich miejscu staną dwie duże hale oferujące łącznie niemal 7 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Inwestor – łomżyńska firma z branży piekarskiej – przed uzyskała pozwolenie na rozbiórkę znajdujących się na starym dworcu autobusowym budynków i zadaszeń peronów, oraz zgodę na budowę dwóch budynków usługowo – handlowych.

W grudniu 2017 roku, za blisko 5 mln zł netto, władze miasta sprzedały niemal hektarową działkę ze „starym” dworcem autobusowy u zbiegu Alei Legionów z ul. Gen. Władysława Sikorskiego. Plan był taki, że za te pieniądze zostanie zbudowany mniejszy, ale bardziej funkcjonalny dworzec, od strony ul. Dworcowej. Nowy miejski dworzec powstaje, ale jest znacznie droższy niż zakładano – wyjedzie ok. 13 – 14 mln zł, i w komplecie powinien być na przyszłe lato. 

Nowe centrum...
Tymczasem prywatnych właściciel „starego” dworca właśnie rozpoczyna likwidację jego pozostałości. Od kilku dni rozbierane są wysokie, metalowe zadaszenia dawnych peronów od strony miejskiej hali targowej. Wzdłuż niej zaplanował budowę jednej z dwóch dużych hal, czyli „budynków usługowo – handlowych”, które wraz parkingiem na 124 miejsca oraz pylonem reklamowym, wypełnią działkę w samym środku miasta. Ta hala ma mieć około 70 metrów długości, i ponad 30 szerokości i niemal na całej powierzchni ma być to budynek dwukondygnacyjny. Druga hala – nieco mniejsza o wymiarach ok. 30 na 65 metrów - w całości będzie dwukondygnacyjna, co sprawi, że kubatura obu budynków będzie taka sama – po 12.600 m3. Ta hala stanie prostopadle do pierwszej - obie stworzą obiekt w kształcie litery L - swoiście odgradzając teren od miejskiej hali targowej i nowego dworca autobusowego.  Na tak „ogrodzonym” placu  u zbiegu alei Legionów z ul. Sikorskiego powstaną parkingi dla klientów. 

Zgodnie z wydanymi warunkami zabudowy, które musiał spełnić inwestor, aby otrzymać pozwolenie na budowę, wysokość nowych budynków na terenie dawnego dworca autobusowego nie może przekroczyć 17 metrów, a ich dachy mają być płaskie. Żaden z obiektów ma też nie oferować hal sprzedaży o powierzchni większej niż 2 tys. m2. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę