Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Złoty medal i „Armirek”

Złotym medalem za długoletnią służbę został odznaczony Wiesław Tadeusz Grzymała, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Medalem przyznanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudy odznaczyła go prezes ARiMR Maria Fajger podczas łomżyńskich obchodów 25-lecia Agencji. Wcześniej w pobliżu siedziby ARiMR w Łomży uroczyście zasadzono jubileuszowy dąb „Armirek”. - Życzę, żeby po Agencji nie został (w Łomży – dop. red.) tyło ten dąb z tym kamieniem, tylko żebyśmy razem mogli wzrastać – mówił dyrektor Grzymała. Wojewódzka siedziba Agencji w Łomży jest od 2003 roku.

ARiMR powstała w 1994 r., ale dopiero na początku 2000 roku zaczęła tworzyć swoje oddziały regionalne we wszystkich województwach, a w 2020 roku powstały biura powiatowe. Początkowo główna siedziba Podlaskiego OR znajdowała się w Białymstoku, ale – oficjalnie - wobec problemów ze znalezieniem odpowiednich pomieszczeń na biuro w stolicy województwa, siedzibę „OR10”, przeniesiono do Łomży, do budynku po byłym urzędzie wojewódzkim. Uroczyste otwarcie łomżyńskiego Oddziału ARiMR odbyło się 26 września 2003 roku. Cały czas w Białymstoku działa tzw. Biuro Wsparcia Inwestycyjnego ARiMR i co jakiś czas pojawiają się głosy „o potrzebie” przeniesienia Agencji do Białegostoku. 

Regionalna gal z okazji jubileuszu 25-lecia ARiMR odbywała się siedzibie Państwowej Wyższej Szkoły informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W obchodach uczestniczyła prezes ARiMR Maria Fajger, która podkreślała, że ARiMR jest największą agencją płatniczą w Europie. Od początku powstania przekazała ponad 330 miliardów złotych. Ponad połowa to środki na dopłaty bezpośrednie do gruntów. W ostatnich latach rocznie tylko na ten cel wypłaca ponad 14 miliardów złotych dla około 1 mln 300 tys. rolników. 
- Ponad 11 tysięcy osób przychodzi codziennie do pracy w Agencji. Ponad połowa to pracownicy biur powiatowych – mówiła prezes Fajger dziękując pracownikom Agencji z sumiennie wykonywaną pracę.
W Podlaskim Oddziale Regionalnym ARiMR pracuje ponad 700 osób. 14 z nich – po jednym pracowniku z każdego z biur powiatowych, otrzymało odznaki zasłużony dla rolnictwa. 
Medal dla dyrektora Wiesława Grzymały był „niespodzianką” gali nawet dla pracowników Agencji. Postanowienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał Marcin Piotr Sekściński, zastępca dyrektora łomżyńskiego oddziału ARiMR.  Prezydent złoty medal za długoletnią służbę Wiesławowi Tadeuszowi Grzymale, przyznał „za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej”.  
Wiesław Grzymała, dyrektor łomżyńskiego oddziału ARiMR, dziękując prezes Fajger za przybycie na galę dziękował jej „za wkład pracy i zaangażowanie” oraz życzył: „aby jak najdłużej pani stała na tym kapitańskim stopniu”.
Pracownikom oddziału Agencji dziękował zaś „za zaangażowanie, za pracę w soboty i po godzinach”. - Może będzie inaczej, ale czy lepiej, to może niekoniecznie – dodał.  

W trakcie uroczystości uhonorowano także rolników: Milenę i Kamila Chodnickich z Kumielska w gminie Kolno, którzy kilka dni temu zdobyli tytuł wicemistrza finału krajowego AgroLigi 2018, oraz Zdzisława Łubę z podłomżyńskiego Mężenina.  

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Wiesław Tadeusz Grzymała, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży i Marcin Piotr Sekściński, zastępca dyrektora łomżyńskiego oddziału ARiMR
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Maria Fajger, prezes  Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie
Foto: Marcin Piotr Sekściński, zastępca dyrektora łomżyńskiego oddziału ARiMR
Foto: Maria Fajger, odznacza Wiesława Tadeusza Grzymałę
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Wiesław Tadeusz Grzymała, dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę