Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ćwiczenia w Nowogrodzie

Pakunek o nieznanej zawartości przypominający ładunek wybuchowy na terenie szkoły, ewakuacja uczniów i pracowników oraz sprawdzenie budynku przez wyspecjalizowane służby. To scenariusz ćwiczeń dowódczo – sztabowych zorganizowanych przez funkcjonariuszy z łomżyńskiej Policji. Jak przekazuje Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży głównym celem takich działań jest doskonalenie sposobów postępowania służb mundurowych na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Działania zrealizowane zostały przy współpracy ze Strażą Pożarną, Grupą Ratowniczą Nadzieja, dyrekcją Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie oraz Urzędem Miasta i Gminy w Nowogrodzie. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał informację o tym, że na terenie Szkoły Podstawowej w Nowogrodzie znajduje się ładunek wybuchowy. Natychmiast rozpoczęła się reakcja. Dyrekcja placówki ogłosiła ewakuację uczniów i pracowników, którzy gromadzili się w wyznaczonym miejscu ewakuacji. Do szkoły skierowane zostały patrole policji oraz inne służby ratunkowe. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz umożliwili swobodny dojazd pojazdów straży pożarnej. W trakcie ewakuacji okazało się, że jeszcze nie wszyscy opuścili teren zagrożenia. Po przeszukaniu budynku, mundurowi odnaleźli trzech uczniów i nauczyciela. Nad stanem zdrowia ewakuowanych czuwali ratownicy medyczni.

Po zakończeniu akcji ratowniczej, do swoich działań przystąpili policjanci z przeszkoleniem minersko-pirotechnicznym, przewodnik psa służbowego oraz policyjni antyterroryści. Ujawniony w czasie przeszukania budynku pakunek został bezpiecznie usunięty z terenu szkoły.

Jak przekazuje Szlesińska obserwatorami ćwiczeń byli uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży wraz z opiekunami. Była to dla nich doskonała lekcja mająca na celu pokazanie współpracy służb oraz prawidłowego zachowania się osób w sytuacji zagrożenia. Natomiast wszystkie dzieci, które zostały ewakuowane ze szkoły, mogły obejrzeć sprzęt służbowy biorących udział w ćwiczeniach. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę