Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Dotacje na drogi

Ponad 27 km dróg lokalnych w powiatach łomżyńskim, zambrowskim i wysokomazowieckim będzie przebudowanych dzięki środkom w z Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Wojewoda Bohdan Paszkowski podpisał z samorządami umowy w tej sprawie. Kilkanaście samorządów w edycji rządowego programu za rok 2018 dostanie 28,7 mln zł.

Wojewoda podlaski podpisywał we wtorek umowy podczas spotkań z samorządami w Łomży, Zambrowie i Wysokiem Mazowieckiem. Jak przypomniał, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych województwo podlaskie dysponuje kwotą 414 mln zł na rok 2019 (z włączeniem inwestycji wieloletnich) i jest to czwarta pod względem wysokości środków kwota w kraju. To więcej, niż łącznie region miał na drogi lokalne w latach 2008-2014 (tj. 310 mln zł). „To daje skalę porównania, to daje ogromy skok” – mówił wojewoda podlaski. Jednocześnie dodał, że  podpisywane umowy to przygotowane wcześniej projekty, które były złożone edycji programu z roku 2018.

Bohdan Paszkowski zaznaczył, że głównym kryterium, które decydowało o wysokości przyznanych środków w ramach FDS była długość sieci dróg, która w regionie jest spora, ale są one w złym stanie i wymagają dużych nakładów inwestycyjnych. W związku z tym samorządy są bardzo zainteresowane, by pozyskać pieniądze na drogi lokalne. Wojewoda poinformował, że 400 samorządów złożyło do urzędu wojewódzkiego wnioski o dofinansowanie na drogi lokalne o wartości 800 mln zł. Obecnie trwa procedura ich oceny i wkrótce zapadną decyzje czy otrzymają dofinansowanie. Biedniejsze gminy mogą dostać nawet do 80 proc. dofinansowania.

Z dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych skorzystała m.in. powiat łomżyński, który na budowę i przebudowę dróg lokalnych otrzyma ponad 8,15 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na 8 km dróg. Miasto Łomża na budowę ulicy Kolejowej o długości 0,9 km otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zł. Dotacje otrzymały także okoliczne gminy: Jedwabne (390 tys. zł), Łomża (2,8 mln zł), Miastkowo (1,2 mln zł) , Nowogród (1,9 mln zł) i Śniadowo (370 tys. zł). 

zobacz: Morawiecki zatwierdził „schetynówki” na 2019 rok

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę