Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Morawiecki zatwierdził „schetynówki” na 2019 rok

Po kilku miesiącach premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listę zadań z województwa podlaskiego do dofinansowania w ramach tzw. „schetynówek”, o które samorządowcy z gmin i powiatów wnioskowali w ubiegłym roku. Na liście podstawowej dróg powiatowych jest 17 zadań, w tym dwa z Powiatu Łomżyńskiego, a na liście dróg gminnych 28 zadań, w tym po jednym z miasta Łomży i gmin: Łomża, Śniadowo, Jedwabne, Nowogród i Miastkowo.

Opublikowana przez Podlaski Urząd Wojewódzki „Lista zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych” dotyczy wniosków składanych w naborze na 2019 r. w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. 
To tzw. program „schetynówek”, który zakłada, że rząd dofinansowuje realizowane przez gminy i powiaty inwestycje drogowe do połowy ich wartości. Wyznaczony limit środków w tym programie dla województwa podlaskiego na 2019 rok wynosił 69,3 mln zł. Początkowo zakładano, że lista zatwierdzonych inwestycji do dofinansowania zostanie opublikowana przed końcem 2018 roku, ale wobec prowadzenia nowego programu „Fundusz Dróg Samorządowych”, kilkakrotnego zwiększenia rządowych pieniędzy na tego typu inwestycje publikacja listy opóźniła się. Okazuje się, że mimo zwiększenia w FDS dopuszczalnego limitu dofinansowania do samorządowych inwestycji, wszystkie powiaty i gminy wnioskujące o dotacje ze „schetynówek” otrzymają po 50% kosztów wybranych zadań. 

Łomżyńskie samorządy dostaną miliony
Najwyżej – na 6. miejscu zatwierdzonej – jest wniosek gminy Miastkowo dotyczący budowy ulic Spokojnej Wąskiej w Miastkowie. Obie mają niespełna 850 metrów długości, a 1 mln 174 tys. 529 zł ma stanowić rządowe dofinansowanie.
Gminy Nowogród na rozbudowę i przebudowę drogi gminnej Mątwica – Szablak, o długości 1,84 km, otrzyma dofinansowanie w kwocie 1,95 mln zł.
Gmina Łomża realizuje już przebudowę ul. Armii Krajowej we wsi Stare Kupiski - III etap (kontynuacja z roku 2014,2015,2016 i 2017). Długość ulicy to 2,1 km, a dofinansowanie to 2,83 mln zł.
Zatwierdzony do dofinansowania wniosek miasta Łomży dotyczący budowy ulicy Kolejowej. Ulica ma mieć 900 metrów długości, a Łomża ma otrzymać na jej budowę 3 mln zł dotacji.
Na 24. miejscu listy jest wniosek gminy Śniadowo dotyczący przebudowy ok. pół kilometra ul. Szosowej, na który ma otrzymać z rządu 371 tys. zł.
Jako przedostatni na liście podstawowej do dofinansowania jest wniosek gminy Jedwabne. Dotyczący budowy 337 metrów drogi we wsi Kubrzany na którego realizację rząd daje 386 tys. zł.

Wśród wniosków powiatowych na liście podstawowej są dwie inwestycje Powiatu Łomżyńskiego. Otrzyma on wsparcie na rozbudowę ul. Młynarskiej w Konarzycach. Chodzi o odcinek o długości 830 m. Inwestycję oszacowano na 1,5 mln zł, a przyznana dotacja wynosi 753 tys. zł. 
Do dofinansowania zatwierdzono także wniosek Powiatu dotyczący przebudowy ok. kilometra drogi w  Kuziach, na terenie gminy Zbójna. Koszt to 1,56 mln zł, a przyznana dotacja wynosi 778 tys zł.

W załączniku publikujemy kompletną listę wniosków o „schetynówki” z województwa podlaskiego, którą zatwierdził premier Mateusz Morawiecki.

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę