Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 12 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Konto osobiste - jakie powinno być, by spełnić oczekiwania wymagającego klienta?

Konto osobiste to produkt, który jest oferowany przez bardzo dużą liczbę banków. Decyzja o wyborze konkretnej oferty może być bardzo trudna, ponieważ są one bardzo do siebie podobne. Istnieją jednak takie konta, które pozwalają na spełnienie oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów. Co je wyróżnia na tle innych kont?

Niskie koszty prowadzenia konta

Większość banków oferuje obecnie konto bankowe zwolnione z wielu opłat. Pozwala to na osiąganie przez klientów oszczędności. Analizując oferty różnych banków, warto zwrócić uwagę nie tylko na same koszty prowadzenia rachunku, ale również opłaty za inne usługi, takie jak:

- przelewy (do tego samego i innych banków),

- wypłaty gotówki z bankomatu,

- posługiwanie się kartą płatniczą.

W tym ostatnim przypadku bardzo istotne są limity w kwestii wysokości płatności bezgotówkowych w skali miesiąca. Bank zwykle określa je na kilkaset złotych. Im mniejsza kwota, tym łatwiej będzie ją osiągnąć przy comiesięcznych zakupach. Najlepsze konto przez Internet to takie, które nie naraża klienta na dużą liczbę dodatkowych operacji, by mógł on uniknąć opłat.

Dostęp do konta

Cechą dobrego konta osobistego jest łatwość dostępu do zgromadzonych na nim środków. Najlepsze konto bankowe powinno być nowoczesne i umożliwiać sprawdzenie stanu środków oraz dokonywanie różnego rodzaju operacji, nie tylko podczas wizyty w placówce banku, telefonicznie lub z wykorzystaniem komputera bądź laptopa podłączonego do Internetu, ale również mobilnie. W tym celu wykorzystuje się smartfona lub tablet, gdzie za pomocą bezpłatnej aplikacji udostępnianej przez bank można korzystać ze swojego konta z dowolnego miejsca na świecie, także w trackie podróży. Wystarczy tylko zadbać o odpowiednie łącze internetowe.

Wyższe niż standardowe oprocentowanie lokat

Niskie stopy procentowe sprawiają, że lokaty w bankach mają niskie oprocentowanie. Ciężko jest obecnie znaleźć takie lokaty w bankach, których oprocentowanie w skali roku będzie przekraczać 1%. Na szczęście istnieją konta, które pozwalają na pozyskanie większych korzyści ze zgromadzonych środków na koncie. Można na nich uzyskać oprocentowanie lokaty nawet 2 lub kilka razy wyższe niż standardowe. W jaki sposób? Po pierwsze, wystarczy założyć takie konta we wskazanym przez bank okresie promocyjnym. Wówczas na start, przez wyznaczony czas (zwykle jest to parę miesięcy) korzysta się z wyższego niż przy standardowym koncie oprocentowania lokaty. Drugim często stosowanym na kontach bankowych rozwiązaniem jest dawanie klientowi możliwości założenia lokaty z wyższym oprocentowaniem w określonych godzinach, w wybranym wcześniej dniu (przy czym mogą tutaj istnieć określone limity, jeśli chodzi o wysokość oraz długość trwania lokaty). Wreszcie bank może także dać możliwość wylicytowania wyższego oprocentowania w specjalnych aukcjach z udziałem innych właścicieli kont, których zasady są ustalane w specjalnym regulaminie.

Dostęp do karty kredytowej z tzw. moneybackiem

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, banki oferują specjalne karty kredytowe, które przez wyznaczony czas, przy odpowiedniej liczbie operacji bezgotówkowych (zwykle jest to 1 operacja miesięcznie i roczny okres promocyjny bez konieczności dokonywania dodatkowych opłat za kartę) pozwalają na oszczędzenie 5% wydatków w sklepie partnera banku. Najczęściej jest to kilkanaście lub kilkadziesiąt sieci sklepów, a w ten sposób rocznie można oszczędzić nawet kilkaset złotych na zakupach! To spora kwota, którą można przeznaczyć np. na wakacyjną wycieczkę lub też na od dawna planowany remont.

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę