Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Krótkie historie

Organizatorzy 29. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi oraz Galeria Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zapraszają w sobotę, 6 kwietnia 2019 roku o godz. 12:00 do siedziby Galerii w Łomży przy ul. Długiej 13 na otwarcie wystawy pokonkursowej 29. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi. Wystawa czynna do 9 maja 2019 roku.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi istnieje od 1991 roku. Jest największą tego rodzaju imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Spotykają się na nim twórcy i miłośnicy sekwencyjnych historii obrazkowych oraz elektronicznych mediów interaktywnych. Festiwalowi towarzyszy doroczny konkurs na krótką formę komiksową. Najlepsze prace z 29. edycji Festiwalu (2018 rok) znalazły się teraz w Łomży na wystawie pokonkursowej. Te miniaturowe opowieści charakteryzują się ciekawą treścią zilustrowaną oryginalną grafiką. Bawią, straszą, wzruszają i ...uczą. Dostarczają niezwykłych emocji ciesząc oczy efektowną formą i wyszukanym kolorem. Wśród autorów są znani i popularni twórcy, laureaci licznych nagród i wyróżnień, jak np. zdobywcy Grand Prix – Bartosz Sztybor (autor scenariusza) i Henryk Glaza (grafik), uhonorowani za pracę „Nos” czy laureaci II nagrody: Tomasz Kontny (scenariusz) i Agata Wawryniuk (grafika), którą otrzymali za „Rozmowę”, a także nagrodzony za scenariusz i rysunki do pracy „Kino” – Paweł Garwol (III nagroda). I nagrodę otrzymał Stipan Tadić (scenariusz na podst. tekstu Andrija Škare i grafika) za „Goalkeepera”. Na wystawie pokazano także prace wyróżnione:„There’s no sweetness in chilli” Bartosza Sztybora (scenariusz) i Minjung Kang (rysunki), „Cykor” Mateusza Wiśniewskiego (scenariusz) i Piotra Nowackiego (grafika) oraz „Good times” Kacpra Kwiatkowskiego (scenariusz) i Piotra Leszczyńskiego (grafika) i kilkanaście innych krótkich form komiksowych. W ich syntetycznej formie udało się autorom zawrzeć wciagające opowieści świadczące o zmyśle obserwacji, pomysłowości i fantazji.A oto te prace: „Debiutant” (scenariusz i rysunki: Roch Urbaniak), „Mongrelius” (scenariusz i rysunki: Ewelina Galla), „Kos” (scenariusz: Mateusz Lechowski, rysunki: Joanna Kozioł), „Grubas” (scenariusz: Katarzyna Gehrmann, rysunki: Katarzyna Plewińska), „Wszystko będzie dobrze” (Piotr Szulc, rysunki: Katarzyna Urbaniak), „Codzienność” (scenariusz: Magdalena Cielecka, rysunki: Maria Krawczyńska), „Zemsta mechanicznego Turka”(scenariusz: Klaudiusz Tochmal, rysunki: Magdalena Łysak), „Lustromistrz: (scenariusz: Paweł Rzodkiewicz, rysunki: Kamila Kozłowska), „Maski”(scenariusz i rysunki: Kamila Ogniew), „Ex machina”(scenariusz: Piotr Szymonowicz, rysunki: Krzysztof Maziarz), „Graniczna” (scenariusz: Krzysztof Kontny, rysunki: Mikołaj Ratka), „Do you speak Niemy?”( scenariusz: Maciej Kur, rysunki:Magdalena Kania), „Offering to the Bird Mother”,(scenariusz i rysunki: Jakub Wisniewski), „1000 meters” (scenariuisz i rysunki: Ingeborg Karlsby Wiulsrød), „Bropther”, scenariusz: Bartosz Sztybor, rysunki: Diana Nanewa), „31:41:22:38” (scenariusz: Tomasz Kontny, rysunki: Piotr Herla). Wystawa czynna do początku maja 2019 roku.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Grzegorz Gwizdon
nie, 31 marca 2019 11:34
Data ostatniej edycji: so, 06 kwietnia 2019 14:04:23

 


facebook g.jpg

Galeria Sztuki Współczesnej
w Łomży
czynna
od wtorku do piątku
w godz. 10-17
sobotę
w godz.10-14

18-400 Łomża
ul. Długa 13
tel. 86 2164100

Bilet wstępu do galerii:
normalny - 3 zł
ulgowy - 2 zł
Karta Dużej Rodziny
- 2 zł
Karta Seniora -2 zł
Bilet wstępu -inne wydarzenia- 8 zł
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę