Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 19 marca 2024 napisz DONOS@

Do Rady Miejskiej z list prezydenckich się nie dostali, ale prezydent powołał ich do MKRPA

Główne zdjęcie
Nowa Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Mariusz Chrzanowski powołał nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Nowa MKRPA liczy 12 osób, a poprzednia miała 10 członków. Co ciekawe wśród jej osobowości są dwie byłe radne miasta i jeden niedoszły radny. Cała trójka jesienią o wybór do Rady Miejskiej Łomży zabiegała z list komitetu wyborczego Mariusza Chrzanowskiego. Wówczas nie zdołali do siebie przekonać wystarczającej liczby mieszkańców Łomży, ale... to nie szkodzi.

Zasady ustalania wynagrodzenia członków MKRPA
Zasady ustalania wynagrodzenia członków MKRPA

Nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomży tworzą: Robert Grzymała przewodniczący, Wanda Mężyńska zastępca przewodniczącego, oraz członkowie: Małgorzata Brzostowska, Zbigniew Cybula, Irena Gorzoch, Wojciech Klimaszewski, Elżbieta Kozłowska, Piotr Pawłowski, Renata Szymańska, Tomasz Trzaska, Jadwiga Wyrwas, Dariusz Wyrwas.

Wanda Mężyńska i Irena Gorzoch to byłe radne miasta  poprzedniej kadencji,  które jesienią ubiegłego roku o ponowny wybór do Rady Miejskiej ubiegały się z list wyborczych komitetu Mariusza Chrzanowskiego. Obie panie otrzymały wysokie  drugie miejsca na listach w okręgach, ale zyskując jedna 130, a druga 144 głosy poparcia nie miały szansy na ponowne dostanie się do Rady.
Wśród nowych członków powołanej przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego MKRPA jest także Wojciech Klimaszewski, który również był kandydatem z prezydenckiej listy na miejskiego radnego. Mając 7. miejsce na liście zrobiły znacznie lepszy wynik niż panie – zdobył 224 głosy poparcia, ale do Rady Miasta się nie dostał. 
Co ważne żaden inny członek nowej Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w wyborach do Rady Miejskiej Łomży nie startował z żadnego innego komitetu wyborczego.

Tak jak radnym miasta należy się miesięczna dieta, tak za wykonanie zadań w MKRPA jej członkom należy się wynagrodzenie. Przewodniczący i zastępca otrzymują 4%, a zwykli członkowie po 2% najniższego wynagrodzenia krajowego za każde posiedzenie Komisji. Dodatkowo płatne jest np.  przeprowadzenie oględzin, a oddzielnie  przeprowadzenie kontroli, jednego punktu sprzedaży napojów alkoholowych - po 2% najniższego wynagrodzenia za każde z nich, oraz 13% najniższego wynagrodzenia za posiedzenie Komisji na którym rozpatrywano wnioski o leczenie odwykowe. W sumie w ubiegłym roku na wynagrodzenia MKRPA wydaliśmy w Łomży niemal 80 tysięcy złotych.

Oddzielnie finansowane są szkolenia osób wchodzących w skład Komisji, czy kosztów podróży na nie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę