Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Na wniosek poseł NIK skontroluje m.in. celowość działań policjantów w czasie wizyt wiceszefa MSWiA

Główne zdjęcie
Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Daniel Kołnierowicz i wiceminister SWiA oraz poseł RP Jarosław Zieliński

Najwyższa Izba Kontroli planuje sprawdzenie pod względem legalności, celowości i rzetelności działań podlaskiej policji w zakresie poleceń wydawanych w związku z wizytami wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

Jak mówi rzecznik NIK, Ksenia Maćczak - decyzja o rozpoczęciu kontroli to efekt zawiadomienia podlaskiej poseł Platformy Obywatelskiej Bożeny Kamińskiej.

- Po analizie wniosku poseł w ramach przygotowania do kontroli, Izba wystąpiła z wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o informacje dotyczące miedzy innymi realizacji przez ministerstwo zadań nadzorczych i kontrolnych w stosunku do policji. Na odpowiedź czekamy do końca marca - wyjaśnia rzecznik

Rzecznik NIK dodaje, że w czerwcu odbędzie się też inna, zaplanowana wcześniej, kontrola dotycząca szkolenia i doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy służb podległych MSWiA. NIK będzie badać miedzy innymi problematykę przygotowania zawodowego policjantów.

W zawiadomieniu do NIK, poseł  Bożena Kamińska wnosi o przeprowadzenie kontroli w 10 komendach policji. W zakresie "czynności podejmowanych przez funkcjonariuszy Policji w związku z wizytami Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego na terenie działania poszczególnych Komend Policji".

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę