Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 26 lutego 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Poszukiwany przez policję ojciec 3-letniej Amelki już wcześniej próbował sprowadzić córkę do Niemiec

Poszukiwany przez policję ojciec trzyletniej Amelki, którą wraz z matką uprowadzono w czwartek (07.03) w Białymstoku, już wcześniej próbował sprowadzić córkę do siebie. Nie zgodziły się na to białostockie sądy.

 

Jak informuje wiceprezes Sądu Rejonowego w Białymstoku sędzia Beata Wołosik poszukiwany Cezary R. niemal dokładnie rok temu złożył do sądu wniosek o wydanie wówczas dwuletniej córki. Jako, że na stałe mieszkał w Niemczech powoływał się na przepisy konwencji haskiej, która reguluje postępowanie w sytuacji uprowadzenia dziecka za granicę. Jednak Sąd Rejonowy w Białymstoku, a później także Sąd Okręgowy oddalił wniosek ojca dziecka o wydanie córki, z powodu ryzyka grożącego jej niebezpieczeństwa. Sąd ustalił też, że pobyt matki z dzieckiem w Polsce odbywał się za zgodą ojca, który w pewnym momencie się rozmyślił i zażądał ich powrotu do Niemiec.

- Te okoliczności nie pozwoliły, by sąd wydał dziecko na podstawie tak zwanej konwencji haskiej – wyjaśnia sędzia Beata Wołosik.

Z informacji sądu wynika, że para poznała się w Niemczech i tam mieszkała. Tam też urodziła się Amelia.

Po tym, jak zapadł prawomocny wyrok w sprawie odmowy wydania dziecka ojcu, matka Amelii wniosła sprawę o rozwód. Ta jest obecnie bezterminowo zawieszona. Przypomnijmy, od kilkudziesięciu godzin policja poszukuje całej rodziny, zarówno uprowadzonych 25-latki z córką, jak i ojca, który wynajął samochód służący do porwania.

 

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę