Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Droga przez Rydzewo będzie remontowana

Główne zdjęcie
Droga krajowa nr 61 przecina Rydzewo (fot. geoportal.gov.pl)

W marcu ruszy długo wyczekiwana przebudowa odcinka drogi krajowej nr 61 przebiegającej przez miejscowość Rydzewo w gminie Miastkowo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku poinformowała o uzyskaniu w tym tygodniu decyzji o pozwoleniu na budowę. Decyzji tej nadano rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że prace mogą ruszyć niemal natychmiast. W przyszłym tygodniu „plac budowy” ma być przekazany wykonawcy, z którym umowę podpisano jesienią w 2017 roku.

Rydzewo to niewielka miejscowości w odległości około 20 km od Łomży w kierunku Ostrołęki. Kierowcy kojarzą ją przede wszystkim z... najgorszym stanem jezdni na całym odcinku drogi Łomża – Ostrołęka. Gdy 10 lat temu remontowano „61” tylko ten jeden jej fragment – przejście przez Rydzewo, o długości 1,5 km – ominięto.  Przez lata mieszkańcy apelowali o dokończenie remontu skarżąc się, że koleiny i wyboje w drodze i podskakujące na nich ciężarówki powodują  także pękanie pobliskich domów. Drogowcy przyznawali mieszkańcom racje, ale ze względu na braki finansowe odkładali remont na później. Sytuacja zmieniał się w 2017. Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił właśnie przetarg na wykonanie projektu i przeprowadzenie rozbudowy drogi krajowej Nr 61 Ostrołęka – Łomża - Augustów na odcinku przejścia przez miejscowość Rydzewo od km 130+750 do km 132+249,72 (ul. Mazurska). Jesienią podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego, które za prace zaproponowało najniższą cenę 10 milionów 917 tysięcy złotych. Teraz dobiegł końca etap „papierowy” realizacji inwestycji - czyli zaplanowania drogi i uzyskania wszelakich wymaganych zgód na przeprowadzenie prac. 
- W związku z uzyskaniem decyzji o Pozwoleniu na Budowę w dniu 25.02.2019 r. (decyzja z rygorem natychmiastowej wykonalności) informuję, że ustala się termin przekazania terenu robót na dzień 07.03.2019 r. na godzinę 10:00 – poinformował Rafał Malinowski z GDDKiA w Białymstoku.
To oznacza, że drogowcy już wtedy będą mogli rozpoczynać prace związane z rozbiórką starej, zniszczonej nawierzchni drogi. Zbudowane mają być także chodniki, bezpieczne przejścia dla pieszych oraz przebudowane główne skrzyżowania. Termin realizacji zamówienia to połowa listopada tego roku.

zobacz: W Rydzewie pękają domy. Protestować mieszkańcom nie pozwolono


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę