Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

BOYS i inni dla Filipka

Gdy się urodził dostał 10 punktów w skali Apgar, a za parę godzin trafił na OIOM. Nie miał siły wciągać mleka z piersi ni z butelki. Tak uwidoczniła się ciężka choroba Filipka z Łomży. Główkę zaczął unosić jako półroczne niemowlę, mając półtora roku próbował sam siadać, a w wieku 4 lat zrobił samodzielnie dwa pierwsze kroki w życiu. Teraz ma 7 lat i zmaga się ciężką postacią padaczki lekoopornej. - Codziennie widzę cud jego życia, jego waleczność i postęp w rozwoju psychofizycznym, pomimo tak ciężkiej walki z nierównym przeciwnikiem – opisuje Agnieszka Wądołowska, mama Filipka, której historię walki o zdrowie synka opisywaliśmy kilkukrotnie. W niedzielę w Venedzie odbędzie się kolejny koncert, podczas którego zbierane będą pieniądze na dalsze leczenie Filipka. - Dziękuję wszystkim za wsparcie, które otrzymaliśmy dotychczas. To dzięki osobom, które wspomogły Fifkę jesteśmy naocznymi świadkami, jaką moc ma specjalistyczna terapia.

Filipek urodził się z wiotkim porażeniem mózgowym czterokończynowym, a od dwóch lat – jak przekazuje mama - zmaga się ciężką postacią padaczki lekoopornej, na leczenie której niezbędne są drogie leki i suplementy diety. W pomoc Filipkowi i jego rodzinie zaangażowało się wielu. Wydarzenie w Galerii Veneda poprowadzi Piotr Barbachowski, na scenie wystąpią: zespół BOYS, Mateusz Kurkowski, Diadem, Silver’s, Michał Sawicki - śpiewający akordeonista z Łomży z synem, Teatr Lalki i Aktora w Łomży, Studio B.K. Step Marek Kisiel grupy: Homes Crew instruktor i choreograf Krystian Pieloch, C.T.Young instruktor Maciej Brzostowski, United choreograf i instruktor Adrianna Rajkowska, studio eMDKeK soliści, KIDSy, TEAM dorosłych, Magda Sinoff, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, Anna Zlagodukh, AB Ania Biarda, Akademia Sportu Medyk z trenerem Pawłem Remiszewskim, Elite Dancing Kids, Formacja Taneczna Gwiazdy z fundacji Ja i Ty, dzieci z Przedszkola Niepublicznego Nutka z Łomży oraz Niepublicznego Przedszkola Mały Artysta. 
Podczas koncertu lokalne firmy wesprą akcję atrakcyjnymi stoiskami. Podczas koncertu będzie można spotkać wolontariuszy przebranych w karnawałowe stroje, dzięki serdeczności wypożyczalni strojów karnawałowych Anny Bureś. Zapowiada się niesamowicie ciekawa impreza. 
Zapraszamy również wszystkich do udziału w akcji „Wkręć się w kilometry dla Filipka 2” podczas której uczestnicy koncertu będą mogli wziąć aktywny udział w zdobywaniu jak największej liczby kilometrów na rowerkach stacjonarnych udostępnionych przez XOXO Fitness Club. Naliczone kilometry przełożą się na możliwość sfinansowania terapii i leczenia Filipka. 

Ponadto w organizacje koncertu zaangażowała się Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, jako instytucja i jako ludzie dobrej woli. Uczelnia przygotuje ofertę popularno-naukową, a jej pracownicy sfinansują miesiąc rehabilitacji i leczenia Filipa. Dzięki hojności firm, tj. Zakłady Spożywcze „BONA” Sp. z o.o., pizzerii PEPE ROSSO,  lokalny browar, wójtowi Gminy Piątnica sfinansowane zostanie kolejne cztery miesiące specjalistycznych zajęć i alternatywnych form leczenie padaczki lekoopornej. Warunek jest jeden: przejechanie 500 km na rowerkach stacjonarnych w Galerii VENEDA 24 lutego 2019 roku. Dzięki temu, i zbiórce do puszek, Fifi będzie mógł sięgać po kolejne sukcesy w swoim życiu i zwalczyć potwora.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż wydarzenie jest objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży.
Firmy i instytucje, które wspierają koncert dla Filipka:
1. Galeria VENEDA
2. Zakłady Spożywcze „BONA” Sp. z o.o. 
3. Pizzeria PEPE ROSSO
4. Pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
5. Wójt Gminy Piątnica
6. XOXO Fitness Club
7. Miejski Dom Kultury Dom Środowisk Twórczych w Łomży
8. Piotr Barbachowski
9. Agencja Reklamowa EMCLAT
10. Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja
11. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Łomża
12. FuturoArt  - Professional Design
13. Szydełkowe Cuda Katarzyna Baczewska
14. Top Secret
15. Łomża piecze ciasta
16. cbtr.pl Fotografia Paweł Wądołowski
17. Wypożyczalnia strojów karnawałowych Bureś Anna
18. Drukarnia Kamil Borkowski
19. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży
20. Global Media Center
21. Young Reporter
22. KG Studio Fryzur i Urody Karolina Gardocka
23. Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży
24. Koszulki z garażu
25. Piomadan - kynoterapia
26. Valdi Reha Osteopatia
27. Komora hiperbaryczna Medicor Łomża
28. Centrum Rehabilitacji Medicor
29. KFC 
30. Pływak Łomżyńska Szkoła Pływania Wojciech Błachnio 
31. Salon Gatta
32. Pracownia Fryzjersko-Kosmetyczna Pierożyńska 
33. Centrum Zdrowia i Urody Anamed
34. Lodziarnia Gelato Rialto
35. Dorota Galanek
36. Maciej Borysewicz
37. Studio 28-Studio tatuażu w Warszawie
38. Kino Millenium
39. Pizzeria Paccino
40. Pod Włos Justyna Gołaszewska
41. SCRAPS Magda Chilińska


230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę