Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Ślisko na drodze

- Niedostosowanie prędkości jazdy do warunków na drodze było - według policjantów – przyczyną wypadnięcia o poranku ciężarówki z jezdni w Drogoszewie na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęką. Kierowcy TIRa nic się nie stało, ale inni kierowcy jadący tą drogą mówią, że "61" o poranku była bardzo śliska i w wielu miejscach na jezdni był prawdziwy lód. Z tej przyczyny w przydrożnym rowie za Miastkowem wylądowała osobówka. Jej kierowcy także nic się nie stało.

Policjanci potwierdzają, że warunki jazdy o poranku były trudne. Przypominają, że już wczoraj przed możliwością wystąpienia oblodzenia jezdni ostrzegali synoptycy. 
- Czarna nawierzchnia jezdni wcale nie oznacza, że nie będzie ona śliska – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży przypominając, że prędkość dozwolona na drodze nie zawsze jest prędkością bezpieczną. - Kierowca zobowiązany jest do dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze i przewidywania zagrożenia związanego chociażby z pogodą, temperaturą czy opadami. Najczęściej to właśnie czynnik ludzki decyduje, że dochodzi do wypadku – dodaje policjantka. 

Poza śliską nawierzchnią dróg kierowcom o poranku jazdę w wielu miejscach utrudniało także oślepiające słońce.

Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę