Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent zmienił zadnie i... zarządzenie

Główne zdjęcie
Prezydent Mariusz Chrzanowski po złożeniu ślubowania. Obok Andrzej Garlicki teraz już pierwszy zastępca prezydenta

W czwartek po godzinach pracy ratusz ogłosił decyzje prezydenta o powołaniu drugiego zastępcy prezydenta, a w piątek przed wieczorem w Biuletynie Informacji Publicznej ratusza opublikowano nowe zarządzenie prezydenta w sprawie: określenia liczby zastępców. Zarządzeniem tym zmienił to wydane w listopadzie, gdy ogłosił że swoje obowiązki pełnić będzie przy pomocy jednego zastępcy. Ujawniamy także który „numer” prezydent Mariusz Chrzanowski nadał Stypułkowskiemu.

W Łomży zgodnie z prawem może być powołanych maksymalnie dwóch zastępców prezydenta miasta. I tak było prawie zawsze. Wyjątkiem było ostatnie kilka miesięcy, gdy po niespodziewanym odwołaniu z funkcji wiceprezydenta Agnieszki Muzyk, która jak się okazało była głównym konkurentem Chrzanowskiego w walce o fotel prezydenta, rządził przy pomocy jednego zastępcy. 21 listopada 2018 roku, kilka godzin po złożeniu przysięgi i objęciu stanowiska prezydenta Łomży na kolejną kadencję w pierwszym wydanym zarządzeniu z 21 listopada 2018 roku Mariusz Chrzanowski ogłosił: „Ustalam, że swoje obowiązki pełnić będę przy pomocy jednego zastępcy Prezydenta Miasta Łomży”.
W tym postanowieniu wytrwał nieco ponad miesiące. W czwartek prezydent ogłosił, że do piątku jego nowym zastępcą będzie Andrzej Stypułkowski – jeden z jego najbliższych z okresu kampanii wyborczej. Ogłoszono jednocześnie, że Stypułkowski ma zajmować się tym, czym przed odwołaniem zajmowała się Muzyk, czyli oświatą, pomocą społeczną i kulturą, co oznaczało, że „odpowiedzialny za inwestycje” wiceprezydent Andrzej Garlicki pozostaje na swoim stanowisku. 
W piątek przed wieczorem – tuż przed godziną 17.00, a więc już po zamknięciu Urzędu Miejskiego - na urzędowym BIP opublikowano nowe zarządzenie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego z 8 lutego 2019 r. w sprawie: określenia liczby zastępców.  Tym razem oznajmił: „Ustalam, że swoje obowiązki pełnić będę przy pomocy dwóch zastępców Prezydenta Miasta Łomży”. Prezydent zapisał w nim także,  że traci moc jego zarządzenie w tej sprawie z  listopada ubiegłego roku. 

Pół godziny później (godz. 17.31) w BIP opublikowano także prezydenckie zarządzenie w sprawie powołania Stypułkowskiego na zastępcę prezydenta. Chrzanowski napisał w nim: „Wskazuję Pana Andrzeja Stypułkowskiego jako drugiego Zastępcę Prezydenta Miasta Łomży.
O godzinie 18.11 w BIP opublikowano zaś zarządzenie prezydneta, w którym jako pierwszego swojego zastępcę wskazał Andrzeja Zdzisława Garlickiego.

zobacz: Chrzanowski powołał nowego zastępcę: „To człowiek lojalny”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę