piątek, 19 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Prezydent zmienił zadnie i... zarządzenie

W czwartek po godzinach pracy ratusz ogłosił decyzje prezydenta o powołaniu drugiego zastępcy prezydenta, a w piątek przed wieczorem w Biuletynie Informacji Publicznej ratusza opublikowano nowe zarządzenie prezydenta w sprawie: określenia liczby zastępców. Zarządzeniem tym zmienił to wydane w listopadzie, gdy ogłosił że swoje obowiązki pełnić będzie przy pomocy jednego zastępcy. Ujawniamy także który „numer” prezydent Mariusz Chrzanowski nadał Stypułkowskiemu.

Prezydent Mariusz Chrzanowski po złożeniu ślubowania. Obok Andrzej Garlicki teraz już pierwszy zastępca prezydenta
Prezydent Mariusz Chrzanowski po złożeniu ślubowania. Obok Andrzej Garlicki teraz już pierwszy zastępca prezydenta

W Łomży zgodnie z prawem może być powołanych maksymalnie dwóch zastępców prezydenta miasta. I tak było prawie zawsze. Wyjątkiem było ostatnie kilka miesięcy, gdy po niespodziewanym odwołaniu z funkcji wiceprezydenta Agnieszki Muzyk, która jak się okazało była głównym konkurentem Chrzanowskiego w walce o fotel prezydenta, rządził przy pomocy jednego zastępcy. 21 listopada 2018 roku, kilka godzin po złożeniu przysięgi i objęciu stanowiska prezydenta Łomży na kolejną kadencję w pierwszym wydanym zarządzeniu z 21 listopada 2018 roku Mariusz Chrzanowski ogłosił: „Ustalam, że swoje obowiązki pełnić będę przy pomocy jednego zastępcy Prezydenta Miasta Łomży”.
W tym postanowieniu wytrwał nieco ponad miesiące. W czwartek prezydent ogłosił, że do piątku jego nowym zastępcą będzie Andrzej Stypułkowski – jeden z jego najbliższych z okresu kampanii wyborczej. Ogłoszono jednocześnie, że Stypułkowski ma zajmować się tym, czym przed odwołaniem zajmowała się Muzyk, czyli oświatą, pomocą społeczną i kulturą, co oznaczało, że „odpowiedzialny za inwestycje” wiceprezydent Andrzej Garlicki pozostaje na swoim stanowisku. 
W piątek przed wieczorem – tuż przed godziną 17.00, a więc już po zamknięciu Urzędu Miejskiego - na urzędowym BIP opublikowano nowe zarządzenie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego z 8 lutego 2019 r. w sprawie: określenia liczby zastępców.  Tym razem oznajmił: „Ustalam, że swoje obowiązki pełnić będę przy pomocy dwóch zastępców Prezydenta Miasta Łomży”. Prezydent zapisał w nim także,  że traci moc jego zarządzenie w tej sprawie z  listopada ubiegłego roku. 

Pół godziny później (godz. 17.31) w BIP opublikowano także prezydenckie zarządzenie w sprawie powołania Stypułkowskiego na zastępcę prezydenta. Chrzanowski napisał w nim: „Wskazuję Pana Andrzeja Stypułkowskiego jako drugiego Zastępcę Prezydenta Miasta Łomży.
O godzinie 18.11 w BIP opublikowano zaś zarządzenie prezydneta, w którym jako pierwszego swojego zastępcę wskazał Andrzeja Zdzisława Garlickiego.

zobacz: Chrzanowski powołał nowego zastępcę: „To człowiek lojalny”

190415015623.png

 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę