Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Chrzanowski powołał nowego zastępcę: „To człowiek lojalny”

Główne zdjęcie
Andrzej Stypułkowski nowy wiceprezydent ds. oświaty, pomocy społecznej i kultury oraz prezydent Mariusz Chrzanowski (fot. UM Łomża)

Andrzej Stypułkowski jeden z najbliższych współpracowników prezydenta Mariusza Chrzanowskiego od jutra – piątku 8 lutego 2019 roku – ma być nowym wiceprezydentem Łomży. Stypułkowski w łomżyńskim ratuszu pojawił się trzy lata temu, gdy Chrzanowski zatrudnił go na stanowisku pełnomocnika prezydenta ds. nadzoru właścicielskiego nad miejskimi spółkami. W jesiennej kampanii wyborczej Stypułkowski był kimś w rodzaju szefa sztabu. To on dyrygował konwencją wyborczą komitetu Chrzanowskiego i był na rozprawie gdy sąd odrzucał złożony w trybie wyborczym pozew Chrzanowskiego przeciwko Agnieszce Muzyk. Teraz Stypułkowski ma zajmować się tym, czym przed odwołaniem zajmowała się Muzyk, czyli oświatą, pomocą społeczną i kulturą.

Po pokonaniu w dogrywce wyborczej w listopadzie Agnieszki Muzyk (z PiS) i ponownym objęciu władzy prezydenta Łomży pierwszym zarządzeniem Mariusza Chrzanowskiego było ogłoszenie wszem i wobec, że tym razem swoje obowiązki będzie pełnił przy pomocy jednego zastępcy.  Z czasem coraz częściej powtarzały się informacje, że zastępców – tak jak wcześniej - będzie dwóch. W ubiegły piątek najbliżsi współpracownicy prezydenta podawali, że drugi wiceprezydent będzie powały „dziś lub w poniedziałek”. Lista nazwisk i możliwych opcji była różna, ale Stypułkowski „na giełdzie” pojawił się dopiero później... gdy doszło do przewrotu w PiS i partyjną władzę w regionie stracił Krzysztof Jurgiel. To jego protegowanym był Mariusz Chrzanowski i jak oczekiwano, to On miał mu umożliwić powrót na łono partii, z której został wyrzucony, gdy przeciwstawił się woli najwyższego kierownictwa PiS i jesiennych wyborach samorządowych wystartował z własnego komitety przeciwko kandydatce PiS Agnieszce Muzyk.  W jesiennych wyborach samorządowcy Andrzej Stypułkowski był kimś w rodzaju szefa sztabu wyborczego Mariusza Chrzanowskiego.

- To człowiek lojalny, do którego mam zaufanie. Jestem przekonany, że ta współpraca będzie owocna i przyczyni się do rozwoju naszego miasta i jego mieszkańców – czytamy słowa prezydenta Mariusza Chrzanowskiego opublikowane w miejskim komunikacie informującym o powołaniu Stypułkowskiego.

Komunikat ten opublikowano w czwartek już o godzoinie 16.19, czyli już po godzinach pracy Urzędu Miejskiego. O Andrzeju Stypułkowskim podano niewiele, że ma 34 lata i z wykształcenia jest prawnikiem. Z komunikatu wynika, że Stypułkowski miałby odpowiadać również za wdrożenie nowej struktury organizacyjnej w podległych mu wydziałach i instytucjach.

W ubiegłym tygodniu Łukasz Czech z ratusza odpowiadając na nasze pytania dotyczące planowanej reorganizacji ratusza podawał, że będzie ona związana „również z planowanym powołaniem drugiego zastępcy prezydenta”.
- Wprowadzenie nowego regulaminu organizacyjnego Urzędu Miejskiego planowane jest w pierwszej połowie lutego br. Stosowne zarządzenie w tej sprawie jest w trakcie opracowywania – podawał Czech. - Reorganizacja będzie obejmowała połączenie niektórych wydziałów oraz zmiany zakresów obowiązków części pracowników. (...) Zmiany mają na celu przede wszystkim przyspieszenie procesu decyzyjnego, co ma przełożyć się na usprawnienie pracy urzędu i zwiększenie jej efektywności. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę