Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zmiany władzy w ZGWWP

Po około 20 latach nastąpiła zmiana we władzach Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. To organizacja, która zrzesza 96 samorządów z regionu. Do tej pory jej szefem był Mirosław Lech z Korycina, a od wczoraj jest Grzegorz Jakuć wójt Turośni Kościelnej. Do zarządu organizacji wszedł także Piotr Kłys wójt gminy Łomża.

Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego to organizacja zrzeszającą gminy wiejskie, miejsko-wiejskie i miasta do 20 000 mieszkańców z terenu województwa podlaskiego. Wczoraj w  Białowieży samorządowcy wybrali nowe władze związku. W wyborach na fotel przewodniczącego dotychczasowy szef  Mirosław Lech  przegrał 31 do 51 z Grzegorzem Jakuciem. Pierwszy z nich wiązany jest z Platformą Obywatelską, drugi z Prawem i Sprawiedliwością.

Szefowie samorządów wybrali także  czerech członków zarządu związku. Zostali nimi: Piotr Kłys wójt gminy Łomża (47 głosów poparcia), Zbigniew Karwowski (Monki, 45 głosów), Raisa Rajecka (gm. Bielsk Podlaski, 42) oraz Ewa Kulikowska (Sokółka, 45).

Dodajmy, że z powiatu łomżyńskiego dotychczas w zarządzie ZGWP zasiadał Zenon Białobrzeski wieloletni wójt gminy Zbójna. W ostatnich wyborach samorządowych nie ubiegał się już o tę posadę wybierając start do Rady Powiatu Łomżyńskiego, gdzie objął mandat.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę