Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony www.radio.bialystok.pl

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki wycofuje swoją rezygnację ze stanowiska

Główne zdjęcie
Artur Kosicki z PiS po wyborze na marszałka województwa podlaskiego (fot. UM WP w Białymstoku

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki (PiS) poinformował w czwartek na konferencji prasowej w Białymstoku, że wycofuje złożoną dwa dni wcześniej rezygnację ze stanowiska.

Według Kosickiego, takie oświadczenie woli wystarczy do wycofania się z wcześniej podjętej decyzji. Sprawa rezygnacji jest jednak w programie sesji sejmiku zwołanej na 18 lutego. Kosicki uważa, że w tej sytuacji do głosowania nie powinno dojść.

Kosicki mówił dziennikarzom, że składając rezygnację liczył na swoiste "wotum zaufania" od władz partii po zmianach w regionie. Przyznał, że chodziło o to, iż decyzją władz centralnych pełnomocnikiem PiS w Podlaskiem został poseł Dariusz Piontkowski, zastępując wieloletniego prezesa partii w regionie Krzysztofa Jurgiela.

"Zarząd pracuje normalnie w tym składzie, w którym został wybrany. I zarząd pracuje dla dobra województwa podlaskiego" - mówił dziennikarzom Piontkowski. Powtórzył, że nie widzi żadnego powodu do zmian w zarządzie województwa.

W sejmiku województwa podlaskiego nowej kadencji większość ma Zjednoczona Prawica, dysponująca 16 na 30 mandatów. Pozostałych 14 przypadło radnym Koalicji Obywatelskiej i PSL. Nowy marszałek, a potem zarząd powołany na jego wniosek, wybrany został w listopadzie ub. roku.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę