Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd oddalił protest ws. wyboru wójta Nowych Piekut

Sąd Okręgowy w Łomży oddalił w poniedziałek (21.01) protest dotyczący II tury wyborów wójta gminy Nowe Piekuty. Wieloletni wójt Marek Kaczyński wygrał je różnicą zaledwie 14 głosów.

O unieważnienie wyniku wyborów i ponowne sprawdzenie kart do głosowania wnioskowała jego kontrkandydatka. Wnioskodawczyni podnosiła m.in. kwestię uznawania ważności głosów, gdy znak "x" nie jest postawiony w kratce przy nazwisku kandydata. Twierdziła również, iż zdarzały się przypadki wydawania kart bez sprawdzania dokumentów tożsamości a liczenie głosów po zakończeniu głosowania odbywało się nie przez całą komisję.

Sąd po rozpoznaniu sprawy i przesłuchaniu świadków, m.in. członków komisji wyborczych, oddalił protest wyborczy - poinformował w poniedziałek prezes Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Jan Leszczewski. Postanowienie jest nieprawomocne.

Walka o fotel wójta Nowych Piekut okazała się najbardziej wyrównanym pojedynkiem w II turze wyborów samorządowych w Podlaskiem. O zwycięstwie urzędującego wójta (KWW Marka Kaczyńskiego) nad Anną Żochowską (KWW Jedność i Samorządność) zdecydowało czternaście głosów. Kaczyński dostał 50,32 proc. poparcia, jego kontrkandydatka 49,68 proc.

Dwa tygodnie wcześniej do zwycięstwa w pierwszej turze Kaczyńskiemu zabrakło 23 głosów (dostał wtedy 48,46 proc. poparcia). To jeden z najbardziej doświadczonych samorządowców w regionie; niedawno obchodził 24-lecie na stanowisku wójta gminy Nowe Piekuty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę