Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Wszystko dla każdego” - a dla oszustów list gończy

Prokuratura Okręgowa w Łomży szuka listem gończym Emila B. i Adriana G. z Zambrowa, którzy wprowadzili w błąd około kilkudziesięciu osób co do autentyczności sklepu, w którym „zamierzali” sprzedawać sprzęt komputerowy i urządzenia elektroniczne. W tym celu – według prokuratorów – podszywali się pod Marcina S., prowadzącego sklep w miejscowości Skępe. Z pomocą Bartosza S., który założył im rachunek w banku, doprowadzili ludzi do niekorzystnego rozporządzania mieniem, w związku z zakupami w sklepie „Wszystko dla każdego”. Klienci wpłacili, ale paczki nie przyszły.

Prokuratorzy podejrzewają Emila B. i Adriana G. o popełnienie przestępstwa z artykułu 286 paragraf 1 Kodeksu Karnego, natomiast Bartosza S. z art. 18 par. 3 K.K. Jak informuje prokurator Rafał Kaczyński, zastępca prokuratura okręgowego w Łomży, w sprawie oszustw należało zawiesić śledztwo, ze względu na nieznane miejsce pobytu zarówno Emila B., jak i Adriana G. Postępowanie przygotowawcze wszczęto w połowie listopada 2017 r., gdyż okazało się, że wpłacający pieniądze za sprzęt klienci nie otrzymywali zamówionych towarów. Ponadto pomocnictwo w doprowadzeniu szeregu osób do niekorzystnego rozporządzania mieniem zarzucono Bartoszowi S. W banku założył konto, po czym dokumenty przekazał Emilowi B. i Adrianowi G. Ponieważ nie jest znane miejsce ich pobytu, wystosowano list gończy, aby kontynuować postępowanie karne. Wprowadzającym w błąd klientów „pseudosklepu” oszustom grozi od sześciu miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę