Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Długa lista inwestycji, których nie udało się zrealizować w 2018 r.

W piątek na ostatniej w tym roku sesji Rady Miejskiej spotkają się radni Łomży. Pierwszym punktem obrad ma być wybór trzeciego wiceprzewodniczącego, ale głównym powodem zwołania sesji tuż przed końcem roku jest „posprzątanie” w tegorocznym budżecie miasta. Na wniosek prezydenta radni mają dokonać przesunięć środków, ale przede wszystkim mają zgodzić się na tzw. „wydatki niewygasłe”, czyli przeniesie na przyszły rok rozliczenia kilkudziesięciu zadań, których w tym roku nie udało się ukończyć. Ich łączna wartość to ponad 15 milionów złotych i niemal w całości to tzw. wydatki majątkowe.

Największa pod względem wartości jest „budowa nowych ulic na Os. Wschód”. Zadanie obejmuje budowę ulic: Królowej Jadwigi, Władysława Jagiełły, Stefana Batorego, Kazimierza Wielkiego. Dopiero w październiku miasto zdecydowało się na realizację pierwszego etapu tej inwestycji. Zlecenie dostała firma PBK z Łomży, która ma je wykonać do końca maja. Kwota wydatków niewygasłych to niemal 4 mln zł.
Ponad 2,3 mln zł do wydatków niewygasłych trafiło na budowę ul. Szmaragdowej. Termin realizacji tej inwestycji to połowa czerwca 2019 r.
Ponad 2 mln 150 tys. zł to wydatki niewygasłe na budowę dworca autobusowego, a ponad 1 mln 170 tys. zł na budowę ul. Kolejowej. 
Niemal 600 tys. zł jest na budowę i przebudowę parkingów i chodników, które mają być wykonane w pierwszym półroczu 2019 roku 
Blisko pół miliona złotych jest na zakup małych autobusów dla MPK, a blisko ćwierć miliona na opracowanie dokumentacji na drogi m.in. ul. Giełczyńską, Rządową i Woziwodzką  
1 mln 180 tys. zł to wydatki niewygasłe w oświacie, a na ponad 2 mln zł w dziale edukacyjna opieka wychowawcza w którym ujmowane są m.in. bursy szkolne. 
Z dużych zadań planowanych na ter rok, ale przenoszonych do realizacji w przyszłym jest także m.in. budowa pięciu otwartych stref aktywności (OSA), na które miasto pozyskało dotację z Ministerstwa Sportu. 
W sumie wydatki niewygasłe Łomża z 2018 roku mają wynieść 15 mln 596 tys. zł. Z tzw. zadań bieżących to kwota 143 tys. 390 zł, a reszta, czyli 15 mln 452 tys. 505 zł to zadania inwestycyjne, które – jeśli wyrażą na to zgodę radni – powinny zostać ukończone w pierwszym półroczu 2019 r.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę